O posibila sarcina?

03-10-2012
mariamya
Nu este medic/terapeut
mariamya
Am o problema. Am avut un fel de contact sexual cu iubitul meu insa nu imi pot da seama sigur daca a intrat macar putin sau nu, ceea ce e sigur e ca m-a durut puutin si atunci i-am zis sa se opreasca.virgina nu mai sunt de cand a intrat doar capul.. si dupa a curs sange. Insa ca si atunci, fara ejaculare. Ciclul trebuia sa-mi vina acuma 4 zile.. E vreo posibilitate sa raman insarcinata?? Oricum ciclul nu l-am avut regulat niciodata.
3 comentarii
0
04-10-2012, ora 11:31
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este improbabil (desi nu complet exclus) sa fie vorba de o sarcina. Pentru mai multa certitudine, un test de sarcina ar fi indicat. Gasiti la oricare farmacie, nu costa mult si nu e greu de facut.
0
06-10-2012, ora 18:44
mariamya
Nu este medic/terapeut
mariamya
E adevarat ca femeile cand sunt pe ciclu nu se ingasa daca consuma dulciuri?
0
07-10-2012, ora 20:59
mariamya
Nu este medic/terapeut
mariamya
ieri mi-a venit menstruatia si am avut dureri groaznice. As zice ca vine in cantitati normale, dar mai putin decat de obicei. Nu se mai pune problema vreunei sarcini, nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •