O parere va rog din suflet

22-06-2010
gherasim82
Nu este medic/terapeut
gherasim82
Dragii mei,

Cam asta este situatia in care ma aflu:
in ultimile 3 luni mi-a venit ciclu foarte ciudat...prima oara(acum 3 luni) mia intarziat 2 saptamani, am facut o groaza de teste si toate negative, luna trecuta mi-a venit mai devreme de 28 de zile dar cu dureri foarte mari de burta si spate, ceea ce pentru mine a fost foarte rar pentru ca de obicei cand imi vine CM nu am nici un simtom..ceea ce ma pus pe ganduri a fost faptul ca ciclul a fost mai scurt decat normal..asa ca am fost la doctor, acesta ma consultat si mia zis ca nu sunt insarcinata si ca totul se datoreaza stresului..in fine eu l-am crezut..
luna aceasta mi-a venit la 29 de zile dar iarasi foarte scurt in jur de 4 zile si normal il am 7 zile dar ceea ce ma ingrijoreaza este ca am luat in greutate ma simt rau am stare de voma si ma simt tot timpul ca si imbalonata...mie mi se pare ca burta mea are o forma ciudat..
am fost iar la doctor dar el zice ca nu am nimic..si ca nu trebuie sa ma alarmes degeba ca atunci cand voi fi insarcinata voi simti singura...
testul a iesit negativ.iar el zice ca nu are rost sa imi faca eco caci nu sunt insarcinata...
voi ce zice-ti? ce ma sfatuiti??

va multumesc..
2 comentarii
0
22-06-2010, ora 20:11
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sa mergi la un medic endocrinolog, pt ca se pare ca ai niste dereglari hormonale!
0
17-05-2011, ora 14:36
MARI425
Nu este medic/terapeut
MARI425
buna am facut sex cu partenerul pe data de 6 aprilie (fara prezervativ) nu a ejaculat in mine pe 10 aprlie mi-a venit menstruatia iar acum trebuia sa imi vina si nu mi-a venit, din 6 aprilie nu am mai facut deloc sex cu partenerul si am si un chist ovarian de 6 luni pe partea stanga pe care nu l-am tratat in niciun fel.am facut sambata un tes de sarcina si a iesit negativ testul a fost facut corect.crede-ti ca poate fi vorba de vreao sarcina pana la urma? va rog ajutati-ma.sunt disperata.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.