O parere

18-09-2009
teoim
Nu este medic/terapeut
teoim
Buna ziua!
Ne dorim foarte mult un copil si nu se intampla minunea. Aceasta dorinta m-a impins sa fac niste analize.
Eu am facut analize hormonale in a 5 - a zi de ciclu si rezultatetele sunt urmatoarele:
* progesteron 1, 1
* LH 7, 5
* FSH 6, 9
* Estradiol 56, 3

Sotul a facut spermograma si rezultatul e:
* oligospermie
*astenospermie
* rare leucocite
* PH 8
* viabilitate scazuta
* motilitate scazuta
* mobilitate 20 %
* nr spermatozoizi 2 ml
* volum 3, 1 ml


Asteptam acum spermocultura iar eu voi mai face progesteron si testosteron in a 21 zi a ciclului.

Vo rog frumos, sa-mi spuneti daca e de bine sau rau la mine, iar la sot daca e chiar asa grav, caci din ce am citit pe rezultat m-am cam speriat. Nu am vazut nici un cuvant de bine.

Intre timp ne vom face o programare la un doctor.

va multumesc !
3 comentarii
0
18-09-2009, ora 18:18
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună ziua!

Spermograma soţului dumneavoastră este foarte proastă, aproape catastrofală, dar nu disperaţi, nimic nu este imposibil...
" SPERANŢA VEDE INVIZIBILUL, SIMTE INTANGIBILUL ŞI ÎMPLINEŞTE IMPOSIBILUL" - Charles Caleb Colton

Am să vă recomand ce recomand în mod obişnuit - rugaţi-vă la Bunul Dumnezeu, şi citiţi zilnic Acatistul Sfinţilor Mihail şi Gavriil, şi, minunea se va întâmpla cu voie divină!

Şi, încercaţi să vă procuraţi acest supliment alimentar foarte bun: ----------*

În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
20-09-2009, ora 10:51
teoim
Nu este medic/terapeut
teoim
Multumesc pentru raspuns, dar mai ales pentru incurajari.

Eu tot nu inteleg care ar putea fi cauzele acestor analize proaste. Faptul ca a avut hepatita? El acum fumeaza, insa consuma Spirulina si din cand in cand tinctura de aloe.

Trecand peste intrebarile " de ce oare ?", exista tratament ?

Cateodata ma gandesc ca-mi consum energia cautand raspunsuri, insa aveti dreptate, rugaciunea poate face multe. M-am rugat si Dumnezeu mi-a trimis un sot, acum ma voi ruga si pentru un copil.


Sanatate si sa ne mai sfatuiti de bine!
0
20-09-2009, ora 12:32
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată doamnă,

Infertilitatea masculină are foarte multe cauze, de la cele organice la cele spirituale. V-am recomandat acel supliment alimentar care este foarte bun, dar tot Dumnezeu vă poate ajuta 100%, pentru că este INFAILIBIL...rugaţi-vă, rugaţi-vă, rugaţi-vă şi nu deznădăjduiţi niciodată...
Nu ştiu dacă aţi citit, dar Sfinţii Ioachim şi Ana nu puteau să facă copii. S-au rugat mult timp Lui Dumnezeu şi până la urmă au reuşit să facă un copil cu toate că aveau o vârstă la care este IMPOSIBIL să faci un copil. Copilul lor a fost Sfânta Fecioară Maria, cea care a fost, este şi va rămâne pururea fecioară şi care este Împărăteasa Cerului şi a Pământului, este împăcarea păcătoşilor cu Dumnezeu, este cea care ne ajută enorm să ne mântuim, şi noi NU merităm nimic...
Credinţa poate să mute şi munţii din loc...daţi acatiste, rugaţi-vă şi rezultatul va fi pe măsură...ar trebui să aveţi mare încredere ţinând cont că după cum bine aţi spus, Dumnezeu v-a dat un soţ după ce v-aţi rugat, iar cu voia Lui, ve-ţi primi şi un copil minunat de care vă veţi bucura până la adânci bătrâneţi...

Multe binecuvântări şi beatitudine!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •