O noua sarcina dupa una oprita in evolutie!!!

27-10-2015
Andreea933
Nu este medic/terapeut
Andreea933
Buna ziua!pe data de 07.07.2015 mi s-a facut un chiuretaj in urma unei sarcini oprite in evolutie la 10 saptamani.Dupa chiuretaj mi-a venit menstruatia la aproximativ o luna jumatate, dupa prima menstruatie am incercat din nou sa raman insarcinata doctorul ginecolog spunandu-mi ca este in regula, din pacate nu s-a intamplat iar durata ciclului menstrual s-a modificat, inainte de sarcina fiind de 28 de zile iar luna trecuta fiind de 40 de zile.Ieri seara, in data de 26.10.2015 mi-a curs putin sange, am crezut ca imi vine menstruatia dar sangerarea a incetat curgand doar o subsanta maronie pe durata zilei de astazi, daca ar fi menstruatia ar insemna ca ciclul menstrual iar s-a modificat acum fiind de 26 de zile, Stiu ca in urma unei sarcini pierdute dureaza ceva pana ti se regleaza iar ciclul menstrual insa vreau sa stiu dc este totusi normal si as dori cateva sfaturi pentru a putea ramane din nou insarcinata, iar acum daca mai trbuie facute analize sau macar o vizita la ginecolog. Va multumesc.
1 comentarii
0
29-10-2015, ora 09:08
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Dupa o intrerupere de sarcina se asteapta de obicei 6 luni pana a ramane din nou insarcinata, timp necesar refacerii endometrului. Dereglarea menstruatiei poate fi o problema la nivelul ovarelor si ar fi necesar un consult ginecologic si o ecografie transvaginala.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: