O mica ingrijorare.. va rog cititi.

23-10-2011
chillboy
Nu este medic/terapeut
chillboy
Salutare,


ca sa trec direct la subiect, nelamurirea mea suna cam asa: acum vreo 2 saptamani, mi-am barbierit zona pubiana, prin urmare m-am taiar cu big-ul deasupra penisului si a ramas o bucata de piele acolo. Acum pielea s-a regenerat acolo, iar bucata era lipita. Aseara m-am barbierit din nou, si s-a dezlipit pielita, a curs ceva sange, prin urmare am vrut sa rup acea pielita, ca na nu este estetica. Nelamurirea este urmatoarea.
As cam vrea sa rup acea bucata de pielita, dar nu stiu ce urmari poate avea daca o rup
Poate fi cancerigena ? Voi ce ziceti sa o rup sau sa o las acolo ?

Multumesc tuturor celor care vor raspunde la acest mesaj.
2 comentarii
0
23-10-2011, ora 18:50
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
E bine sa te vada un medic, de exemplu, un urolog. Si de ce nu poti astepta sa se vindece zona lezata, te razuiesti dupa vindecare?
0
23-10-2011, ora 20:23
chillboy
Nu este medic/terapeut
chillboy
@Elina: Am precizat ca era vindecat, dar cred ca am vatamat din nou zona cand am barbierit-o, dar bine zis, o sa astept...

@Eu cred ca acea pielita este acum o pietalita moarta, am incercat sa o rup si ma durea, asa ca am ezitat.
Totusi nu am primit un raspuns concret la intrebarile mele, si anume daca nu cumva poate fi cancerigena, si parerea voastra care ar fi sa o las acolo de tot sau sa o rup.

@Elina: Nu stiu daca are rost sa vizitez un medic. Cred ca ceea ce imi spun cei de pe aici, tot asta imi va spune si medicul.
@ P.S. acum mi-a trecut prin cap sa folosesc crema de galbenele facuta in casa, voi ce ziceti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici