O a doua opinie asupra unui diagnostic

24-04-2013
Ssandokann
Nu este medic/terapeut
Ssandokann
Buna ziua,

Incep prin a va povestii concis problema mea.

La inceputul luni feb am avut dubla fractura de peroneu si maleola.
In primele 2 saptamani am luat un ati inflamatoriu f puternic (imi scapa numele).
La iesirea din gips mi-au mai fos prescrise 2 sapt de luat anti inflamatorii(arcoxia).
In ultima zi de tratament am avut un contact sexual oral neprotejat si un contact sexual protejat.
La aproximativ 3 zile dupa contact mi-au aparut 3 basici destul de maricele cu lichid clar ( inainte de aparitia lor am avut o mica mancarime) care nu m-au mancat nu m-au durut. Acestea s-au spart deoarece erau situate in zona curelei la pantalon, nu au lasat semne de durere dar din cauza frecarii incontinuu a pantalonului au devenit dureroasa zona. In ziua a 4 mi-au mai aparatu in zona pubiana doua basici la fel de mare dar din cauza ca nu erau situate intr-o zona de contact cu pantalonii nu s-au spart. Precizez ca daca nu faceam inspectie vizuala nici nu as fi stiut ca imi aparusera. Pe langa aceste 2 basici mi-a aparut una pe obraz in partea de sus in timpul nopti. M-am adresat medicului de familie si am fost trimis la dermatolog in ziua a 5 dermatlogul a facut ispectia vizuala a basicilor cu lichid cla intacte si a zonei inflamate si mi-a precizat ca am facut o alergie la arcoxia. Mi-a dat crema fucicort si pastile pentru alergie. Din aceasta zi a 5 au trecut 2 sapt si mi-au trecut basitile dar zonele unde am avut basici sunt un pic decolorate.


Imi puteti preciza daca dupa parerea voastra dermatologu a pus diagnosticul bine?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.