OVAR RETROUTERIN MARIT

30-05-2008
Felycia
Nu este medic/terapeut
Felycia
Buna ziua! Va rog tare mult sa ma ajutati intr-o problema care ma macina si ma consuma mult pe fond psihic. In urma unei ecografii recente, mi s-a spus ca ovarul drept este marit, are 50 mm, si eate oarecum asezat in spatele uterului.Initial medicul a pus acest fapt si pe seama vezicii care era mult prea plina, sau ca si aceasta pozitie, desi ciudata, ar putea fi o varianta de normalitate.Ovarul drept mi-a spus ca are 44 mm, uterul este putin coborat, probabil tot din cauza vezicii pline, si crede ca ovarul drept, care este marit ar putea fi cu probleme.Ciclul menstrual este regulat in fiecare luna, parca sunt un ceas, nu am avut niciodata sangerari intre menstruatii, nu ma doare nimic, nu am scurgeri anormale, in schimb inainte de menstruatie, si chiar in prima zi am dureri destul de puternice.despre ce ar putea fi vorba?mi-e tare frica si sunt tare ingrijorata, poate fi vorba de cancer?ce ma sfatuiti?mentionez ca ma consum mult pt astfel de probleme, oricat de minore ar fi.Am 24 de ani, nu am luat niciodata anticonceptionale, decat Postinor, acum 2 ani, o singura data(relatia a fost de asemenea natura, si amandoi am pastrat fidelitatea in cuplu).Va multumesc mult si astept cu nerabdare un sfat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.