ovare micropolichistice in urma unei ecografii transvaginale

22-08-2014
MATRIOSHK
Nu este medic/terapeut
MATRIOSHK
BUNA ZIUA, AM FOST DIAGNOSTICATA IN 2013 CU OVARE MICROPOLICHISTICE, IN URMA EC TRANSVAGINALE, SI AS DORI SA STIU DACA AM MOTIVE DE INGRIJORARE.
OVAR DREPT:DIMENSIUNI 48, 8/22, 1MM, ECOSTRUCTURA MICROPOLICHISTICA
OVAR STANG:34, 5/27, 1MM, ECOSTRUCTURA MICROPOLICHISTICA.
UTER:pozitie AVF(ce inseamna asta?), dimens. 61, 6/33, 7/40mm, ecostr.:omogena, cavitate uterine libera.
Tin sa mentionez ca de aprox 3 ani mi-a aparut si acnee, mai exact niste cosuri pe sub piele care nu vor sa treaca(pe care nu am avut-o nici la puberttate)am 23 ani.Si sora mea a fost diagnosticata cu SOMPC, insa, daca ar fi genetic, de ce mi s-au descoperit abia acum?
V-as ruga din suflet sa-mi raspundeti daca exista vreun tratament pt SOMPC, deoarece nu am gasit raspuns la clinicile la care am fost pana acum, in afara de anticonceptionale, pe care refuz sa le iau din cauza ca sunt fumatoare.
Va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
25-08-2014, ora 15:27
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,


Este indicat sa urmati un tratament prescris de un medic de specialitate care sa va stie tot istoricul medical.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul