ORL, NEUROLOGICA SAU ENDOCRINA

20-01-2014
BobRal29
Nu este medic/terapeut
BobRal29
Problema mea e ca ma confrunt cam de o saptamana cu intepaturi in cap, in diverse locuri, destul de intense si scurte.Am observat ca predomina partea dreapta la ceafa. Mentionez ca simt o senzatie de ameteala( nu neaparat de pierdere a echilibrului), si urechea stanga mi e infundata( asa o simt).Sunt cam speriata, nu pot dormi noaptea, si tresar in somn.Am fost la urgente unde mai aveau putin si mi radeau in nas, ca ce caut eu la urgente, ca acolo sunt oameni grav bolnavi.Le am zis ca sunt speriata sa nu fac vreun atac cerebral.Au zambit ironic si au zis ca hai sa mi faca un EKG, analize la sange, tensiunea, examen orl.Toate analizele au iesit in regula, toate au fost in limite normale, iar la ORL nu mi au gasit nimic( desi cam superficial controlul), m au trimis in schimb sa mi fac audiograma si timpanograma.In concluzie, m am dus acasa cu trimitere la neurologie pentru sindrom vertiginos si la endocrine pentru consult la glanda.Le am zis ca simt si un tremur al mainilor, si simt de multe ori ca n am aer si oftez des.Daca este cineva care intelege prin ce trec, rog sa scrie.Multumesc anticipat.
3 comentarii
0
21-01-2014, ora 11:15
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua !

Inafara necesitatii consultatiilor la neurolog, endocrinolog, ORL-ist etc., simptomele pe care le pre-
zentati sugereaza ca v-ar putea fi de folos si un tratament homeopat. Pentru prescrierea acestui trata-
ment natural individualizat, este nevoie de o consultatie speciala, efectuata de un medic homeopat sau
cu competenta in homeopatie.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
21-01-2014, ora 18:50
BobRal29
Nu este medic/terapeut
BobRal29
Buna ziua, si multumesc frumos pentru sfat.O sa l iau in considerare cat de curand posibil. Am fost azi la control, mi s a pus diagnosticul de nevralgie arnold, pentru care am primit tratament.
0
22-01-2014, ora 17:46
BobRal29
Nu este medic/terapeut
BobRal29
Revin cu o intrebare, tresar noaptea si am insomnii.S a mai confruntat cineva cu problema asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.