De ce nu pot avea mai multe orgasme in timpul actului sexual?

20-09-2014
MIRANDAADINA
Nu este medic/terapeut
MIRANDAADINA
De ce nu pot avea mai multe orgasme in timpul actului sexual?
3 comentarii
0
21-09-2014, ora 01:26
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Sunt mai multe aspecte: partenerul nu iti cunoaste punctele sensibile, nu va potriviti, el termina prea repede, tu nu te exciti suficient, nici unul nu aveti experienta, o faceti pe fuga, sunteti stresati sa nu va prinda cineva, nu aveti preludiu suficient, sau creierul tau blocheaza momentul orgasmului.
0
26-10-2014, ora 22:34
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Cică de ce nu pot avea mai multe orgasme in timpul actului.Eu ma bucur cand pot avea unul odata la multe partide si indus din tot interiorul.Marton noi am mai Vb.ti minte?vreau sa te întreb cum adică creierul blochează momentul orgasmului?m-ai facut curioasa.Eu am un iubit si e ft.grijuliu si răbdător.Ma iubeste mult si el la fel urmează sa ne căsătorim si îndeplineşte tot ce trebuie adică preludiu ca la carte.Il simt ft.intens..e si mare 20cm simt ca orgasmul e pe drum..ma poarta asa minute in şir dar nu explodează si nu pot sa ajung la el orice fac, în schimb e totul perfect, tine cat vrea el orgasmul lui, si de multe ori ii spun eu ca daca simte ca ii vine poate lasa ca eu nu rusesc oricât ar insista.iar el dupa, imi face oral pt.a fi totul complect.La oral in 5 min sunt gata.Am orgasm de imi vine sa ma urc pe pereţi, iar daca continua mai am unul si tot asa..doar la oral..nu inteleg care e cauza cand totul e ca la carte.O părere Marton?
0
27-10-2014, ora 00:14
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Tiam scris pe privat.
Legat de intrebarea ta : in momentul cand simti ca vine orgasmul este o perioada critica care este atat de scurta incat si o secunda de pauza sau o schimbare de pozitie de ritm de viteza te scoate din acea stare si dispare orgasmul perfect, saucreierul simte acel punct si se blocheaza cel mai bine este sa stai cu prietenul de vorba si sa gasesti ce se schimba in acel moment ca data viitoare sa fie altfel.
La partea a doua a mesajului ai scris chiar tu ca reuseste sa te aduca in acel moment placut iar si iar, pt ca tia gasit punctul sensibil numai ca reusita conteaza foarte mult si de momentul ales, daca ai avut o zi stresanta, daca o faceti din placere, sau doar ca va plictisiti, conteaza cand ati facut-o ultima oara, la cat timp du[pa masa este, unde sunteti, ora la care sunteti si alte aspecte, viteza cu care o faceti etc...
SUCCES
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: