OK. sunt speriat

27-12-2009
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
Am fost la oftalmolog dupa am scris pe acest forum si... doctorii mi-au spus ca trebuie sa port ochelari(hipermetropie). Le-am spus de fotofobie si mi-au spus ca e de la calculator. " Viermisorii" sunt un lucru normal, din cate mi-au spus. Repet, am 13 ani si de multa vreme am aceasta problema cu vederea : "Viermisori", vedere greoaie, intetosare brusca a vederii, vedere dubla. SUNT SOCAT, m-am uitat pe internet si sunt exact simptomele cataractei. sunt socat si dezolat. Doctorul mi-a spus doar ca am putin corneea mai ingrosata in partea de jos, si ca asta e un lucru normal. EU, uitandu-ma in oglinda, astfel incat sa observ doar partea lucioasa a ochiului, am observat un fel de... crapaturi in jurul corneei, maaxin 2 mm si una mai mare sub cornee. Am facut si examen de fond de ochi, sau ceva asemanator, si nu s-au descoperit acele fragmente de proteine, asa numitele miodezopsii. La un examen complet nu s-ar fi descoperit nimic ciudat? ce sa fac, sa ma duc la spitalul oftalmologic?
2 comentarii
0
27-12-2009, ora 09:43
colgate
Nu este medic/terapeut
colgate
Ah, si odata m-am scarpinat la un ochi care ma "deranja" (oun "..." pentru ca nu stiu ce cuvinte sa folosesc) si dupa 2-3 minute mi-a aparut un fel de "basica".Pe partea pe care m-am scarpinat a aparut o basica umflata si cam in sange. Si toata ziua am ochii uscati. Fotofobia e un chin. Cu mult respect domnilor doctori, Radu
0
27-12-2009, ora 12:38
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Radu, iti recomand sa mergi la un medic homeopat cu experienta, cu ajutorul homeopatiei
problemele tale se pot vindeca usor (daca medicul este capabil sa-ti gaseasac remediul potrivit).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.