Oare am cancer mamar?

02-04-2015
ionela12345
Nu este medic/terapeut
ionela12345
buna ziua la toata lumea, sunt noua pe aici si vreau sa va rog frumos daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi pareri...referitor la o problema aparuta luna trecuta
luna trecuta mi-a aparut la sanul drept 2 noduli ff durerosi si proeminenti, am fost la camera de garda la spitalul floreasca mi-a zis simplu sa aplic unguent diclofenac...am plecat de acolo ne multumita de consult am fost la sf ioan in bucuresti acelasi tratament aplicat si prescris sa aplic diclofenac zis si facut !! la 2 zile am fost la medicul meu ginecolog mi-a pus diagnosticul de mastodinie ! si mi-a recomandat sa administrez fermicur pastile !! le-am terminat dar degeaba mi-a venit ciclul menstrual iar luna aceasta acelasi probleme, mi s-au imflat ganglionii aparuti durere !! m-am programat la ecografie mamara la clinica renasterea dar nu mai stiu ce sa fac !! nu mai dorm noaptea de grija oare am cancer mamar !! fetelor o parere va rog un sfat !! multumesc mult astept raspunsurile dumneavoasta
5 comentarii
0
02-04-2015, ora 17:41
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
IONELA eu din 2008 pana acum am avut 5 tumori pe trei organe rinichi, colon, plamani si nu sunt atat de stresat ca tine azi am mers l;a medic sa fac CT-ul si am ras cu medicul asistenta pacientii, TU DE CE TE STRESEZI inainte de a stii sigur ce ai??????????? daca o tii tot asa sa stii ca stresul poate creea mediul propice chiar sa faci cancer, asteapta sa ai o concluzie clara a ceea ce ai si pe urma in loc sa disperi cauta o solutie de rezolvare.
VA ROG DIN TOT SUFLETUL NU ALEGETI CALEA USOARA ASA CUM SA TOT DAT LA STIRI IN LUNA MARTIE : MULTI OAMENI DIN DIFERITE PATURI SOCIALE CARE SAU SINUCIS INAINTE SA LUPTE CU ACEASTA BOALA NUMITA CANCER, LUPTATI CU EA PANA IN PANZELE ALBE NU RENUNTATI NICIODATA.
0
02-04-2015, ora 17:45
ionela12345
Nu este medic/terapeut
ionela12345
offff, va multumesc mult pentru raspunsul dumneavoastra, voi tine cont de tot ce mi-ati scris !!
0
02-04-2015, ora 17:47
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SPER ca peste ceva timp sa postezi ca in urma controlului a fost o banalitate.
0
02-04-2015, ora 17:59
ionela12345
Nu este medic/terapeut
ionela12345
ar fii cel mai frumos lucru, pt ca am doar 25 de ani si mi-e teama de rezultatul ce va urma
0
02-04-2015, ora 18:03
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
atunci metrgi cat mai repede sa faci o mamografie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • S-a descoperit enzima care controlează metastazarea cancerului de sân
  • Un nou dispozitiv pentru diagnosticarea cancerului mamar
  •