Nuvaring - din ziua 11 a ciclului menstrual, efecte.

03-08-2015
Stasia
Nu este medic/terapeut
Stasia
Buna ziua,
Problema mea este una mai ciudata, si care putea fi evitata daca ma gandeam din timp, insa acum e f tarziu si nu imi dau seama cum pot rezolva. Luna aceasta si luna viitoare am sa fiu domnisoara de onoare la 2 nunti, si exact in acea perioada o sa imi vina ciclul. Pt mine in general se manifesta foarte urat, am dureri insuportabile in burta si stomac, investigate insa fara sa se fi gasit alt diagnostic in afara de 'dureri menstruale' din cauza carora nu o data am ajuns la urgente, si care nu cedeaza la nici un medicament. Imi e imposibil sa umblu. Am realizat doar acum ca va coincide menstruatia cu nunta, si nu stiu cum sa fac sa o pot grabi putin, sau amana cateva zile. Nu iau pastile anticonceptionale din cauza unor probleme, deci nu pot pur si simplu sa sar peste un ciclu cu ajutorul lor. M-am gandit la inelul contraceptiv Nuvaring, insa sunt in ziua 12 a ciclului. Stiu ca nu imi va oferi niciun fel de protectie daca il voi folosi de azi, insa ma va ajuta in amanarea menstruatiei? realizez de asemenea ca imi voi deregla organismul, insa nu vad alta solutie, imi iau acest risc. Dar va avea efectul pe care mi-l doresc? De a-mi amana ciclul ? Exista alta metoda de a realiza asta? Daca ar veni cu doar 2 zile mai repede, as fi ok... Va multumesc mult.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul