Nu stiu ce se intampla: nu am pofta de mancare

01-08-2010
Dytzu
Nu este medic/terapeut
Dytzu
Totul a inceput acum o saptamana cand am plecat la mare.
Exact in ziua plecarii din cauza emotiilor, a gandului ca plec sau altceva...nu stiu, nu pot sa-mi explic (banuiesc ca e ceva legat de sistemul nervos, de stari emotionale) am mancat foarte putin si pana la urma am si vomat.
Ajuns acolo nu am putut manca mai nimic, decat foarte foarte putin si chinuit, pur si simplu nu-mi intra nimic, iar pana la urma am cedat dupa 3 zile si am venit acasa crezand ca imi voi reveni.
Mi-am mai revenit, dar totusi mananc greu si destul de putin.Plus ca devin nelinistit (bate inima mai tare, ca atunci cand ai emotii) de fiecare data cand e vorba de mancare sau trebuie sa ma pun la masa...Probabil ca am ramas marcat de intamplarea aia nefericita.
Astept un remediu/sfat din partea voastra, eventuale intrebari pt a putea descoperi impreuna ceea ce mi se intampla.
Multumesc mult.
6 comentarii
0
01-08-2010, ora 16:49
georgiana28
Nu este medic/terapeut
georgiana28
Poate ai avut un atac de panica.
0
01-08-2010, ora 17:16
Dytzu
Nu este medic/terapeut
Dytzu
Mentionez ca nu am avut alte probleme decat aceea ca nu puteam manca.
Am mai patit treaba asta cand a trebuit sa plec de acasa pt o perioada de vreo 3 luni.Prima saptamana la fel mi s-a intamplat, probmele cu mancatul, dar pana la urma m-am obisnuit, m-am acomodat, mi-am revenit...
De exemplu, azi, nu prea am mancat, dar nici nu simt nevoia, poate ca ar trebui sa iau si ceva de pofta de mancare.
Pe deasupra imi simt si capul tulbure...si am si o usoara stare de ameteala...
0
02-08-2010, ora 11:53
georgiana28
Nu este medic/terapeut
georgiana28
mi s-a intamplat si mie sa am senzatia de cap tulbure, stare de ameteala, stare de neliniste, palpitatii, am fost la medic si mi s-a spus ca am avut un atac de panica.Starile astea poti sa le controlezi, trebuie sa gandesti pozitiv.Succes
0
02-08-2010, ora 12:43
Dytzu
Nu este medic/terapeut
Dytzu
In momentul de fata am o stare de neliniste, emotii pt ca nu stiu ce am si din cauza asta am si dificultati in a manca.Trebuie sa ajung neaparat la un medic sa vad ce se intampla.
0
03-09-2010, ora 11:12
grito
Nu este medic/terapeut
grito
Mergi la un Psihiatru.asa stari am avut si eu si.dupa o saptamana de tratament mi-am revenit in mod miraculos.Daca mai stai asa o sa apara si senzatii mare atentie doar senzatii ca te frige capu.ca te pravalesti ca te stingi...dupa care ganduri de suicid si din ce in ce mai rau.Eu am trecut prin asa ceva si asta numai intr-o luna in care nu stiam ce am si am fost la doctor cardiolog...si a zis c anu am nimic...mi-a prescris Aspacardin.degeaba pana nu am inceput sa iau cipralex si alprazolam in schema data de doctor nu mi-a fost bine in prima luna am luat si Imovane sa pot dormi.Acuma la peste 3 luni de tratament ma simt Extraordinar sincer si incep sa renunt treptat la Alprazolam Cipralexu il mai iau minim 9 luni de zile

Multa sanatate
0
14-10-2010, ora 23:12
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
Cred ca e vorba de psihic si nu de fizic.De la psihic ai si simptomele fizice.Parerea mea.Consulta un psihiatru si sa nu te sperii, te-ar putea ajuta doar un mic tratament de 1 sapt, 2.Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: