Nu stiu ce sa mai fac !! inima imi bate foarte puternic si repede

04-04-2011
Neyyo
Nu este medic/terapeut
Neyyo
Buna ma numesc Alin am 20 de ani si de cateva lunii am niste probleme, inima imi bate foarte puternic si repede, tot timpul seara nu pot adormi ca imi aud inima cum bate foarte puternic in urechi, am fost la cardiolog si mi-a facut film adica s-a uitat la inima mea pe film de ala color si a zis ca inima e sanatoasa, si mi-a zis sa iau numai magneziu si am luat magneziu vreo 1 luna dar tot degeaba simptomele erau la fel, am facut vreo 4-5 EKG-uri am fost si pe la urgenta dar EKG-urile au iesit bine toate, am urmatoarele simptome: vedere incetosata, inima imi bate repede si foarte puternic ca o aud si in urechi cand stau intins in pat, la efort sau la cel mai mic efort imi simpt inima cum bate puternic in piept si dintr-o data ma doare in partea dreapta deasupra ficatului aproape de mijlocul pieptului, parca imi amorteste mana stanga, ma simpt dezorientat, nu ma pot concentra bine, tot timpul pun mana si urmaresc bataile inimii, ma sperie foarte tare si ma doare deoarece nu pot face nimica din cauza asta :( tin sa precizez ca am fumat 5 ani de zile dar nu fumator foarte inrait, de aproape 1 an de zile am fumat foarte putin iar de 2 saptamani m-am lasat de tigari, cafea nu mai beau de 1 an de zile iar Cola nu mai beau aproape deloc, iau vitamine de 2 saptamani Eurovita si de 5 zile moldamin, care stie cam despre ce ar fii vorba va rog sa lasati un mesaj si va multumesc ca m-ati ascultat ! Multa sanatate !
2 comentarii
0
04-04-2011, ora 20:44
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
ti-am trimis mesaj privat
0
05-04-2011, ora 00:30
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
iti recomand sa mergi si la un psiholog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici