Nu stiu ce am. ma doare in partea dreapta

10-11-2008
iulyk
Nu este medic/terapeut
iulyk
De 4 zile ma doare in partea dreapta.la 2 cm de buric...prima oara cand am fost si m-a palpat o asistenta (medicul era in operatie) toata durerea era in jurul ombilicului.a doua zi...da puneam mana se simtea o zona umflata.am fost la doi chirurgi, am facut ecograf, si sunt "perfect sanatoasa". Totusi pe mine ma doare daca pun piciorul drept in pamant, febra nu am.(cand am pus termometrul aveam 37), o singura data am avut greturi.Acum simt permanent ceva incomod in partea dreapta dar nu mai stiu nici eu ce simt.Atat ca sunt permanent intepaturi sau durere...Ma doare capul de obicei in zona tamplelor.Acum daca ating in zona aceea ma doare destul de tare...chiar si la cea mai mica atingere.chiar nu stiu ce am.
4 comentarii
0
10-11-2008, ora 17:32
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
Fa-ti o ecografie abdominala ! Doamne ce ti-e si cu doctorii astia !! Omul, la nevoie, trebuie sa caute raspunsuri pe forumuri caci doctorii nu zic nimic, nu explica nimic cand te duci direct la ei !!
0
10-11-2008, ora 19:36
didimus
Nu este medic/terapeut
didimus
Poate e apendicita...ai fost operata?? Adica ma refer la sintome: greturi (chiar si o singura data), dureri, unflatura, durere pe picior... Eu cand am avut apendicita sa sti ca nu am avut greturi si nici febra... eu simteam parca ceva unflat in mine...si nu era o senzatie placuta...si nu ma durea tot timpul...si dupa operatie am aflat si de ce: apendicele meu se afla intr-o pozitie "neobisnuita"... asa ca du-te la alt doctor, ca cu apendicita nu e de joaca...te poate costa viata...

Sanatate!!
0
11-11-2008, ora 15:41
iulyk
Nu este medic/terapeut
iulyk
pay asta e ca nu am avut apendicita...si ecografie am facut...nu s-a vazut nimic...off
0
22-10-2009, ora 12:46
L.D
Nu este medic/terapeut
L.D
poate e apendicita, eu am mai aveam putin si dadeam in peritonita deoarece nu depista nimeni ce am, mergi la mai multi doctori pana depistezi ce ai ca ceva de genu am patit si eu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: