Nu stiu ce ar putea fi

11-10-2007
blonday
Nu este medic/terapeut
blonday
DE aprox 2 luni de zile sotul meu acuza dureri pe canalul urinar.Are dureri si usturimi in acelasi timp.Senzatiile care le are sunt numai ziua, noaptea neavand nici un fel de simptome.In prima faza i-am dat un antibiotic(cifran 500 mg) tratament pe care l-a urmat 5 zile.Usturimile si senzatia de disconfort au disparut timp de 2 sapt dupa care au reaparut.Acest lucru s-a intamplat cand am fost in concediu la mare, dar simptomele le avea cam cu 2 sapt inainte de a pleca la mare.Dupa ce am venit din concediu am fost si eu la un medic ginecolog la care am facut toate analizele si nu mi-a iesit decat o candida pe care am tratat-o.Am mai avut si inainte candida dar am tratat-o si se pare ca a recidivat.Medicul mi-a spus ca este datorita faptului ca am avut si o infectie urinara si recidiveaza.A mers si el la medicul dermatolog cu analizele mele si cu tratamentul pe care mi l-a prescris si i-a dat sa urmeze urmatorul tratament:flucovim 50mg-7 tb(1/zi timp de 7 zile), norfloxacin 2 tb, flonidan tb 10.Am urmat si eu in paralel cu el tratamentul meu si tratamentul pe cale orala cu flucovim.La el nu a vut nici un efect si inca are aceleasi simptome si se simte din ce in ce mai rau.Am facut si analize de urina la care rezultatul a iesit bun la amandoi.Acum de curand a fost tot la medicul dermatolog care i-a spus ca este ceva f rar intalnit dar de care nu isi da seama decat daca ii da analize de sange sa le faca, iar dupa, sa stabileasca ce poate fi.A presupus ca ar putea ceva de domeniu urologie dar nu se poate pronunta.Nu pot sa imi dau seama ce poate fi.Rog pe cei care daca au trecut sau au avut pe cineva cu aceleasi probleme sa imi scrie cat de repede pot.Va multumesc!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.