Nu se vede embrionul | Forumul Medical ROmedic

Nu se vede embrionul

12-09-2015
garbeagabriela86
Nu este medic/terapeut
garbeagabriela86
Salutare, u.m. a fost pe data de 23.07.2015, nu m-am protejat pe 07.08.2015, pt ca imi doream sa raman insarcinata, aceasta data fiind data maxima de fertilitate... am facut testul si a iesit pozitiv. Pe data de 27.08.2015 am fost la dr unde am facut eco transvaginala, unde se vedea un punctulet foarte mic... mi-a spus dr ca este posibil sa fie o sarcina... m-am dus dupa doua saptamani, pe data de 10.09.2015 si se vedea sacul gestational dar embrionul nu... mi s-a spus ca sunt in sapt 5 si 4 zile... ca este posibil sa fie o sarcina neembrionata... din cate am citit pe internet, embrionul se vede dupa sapt 6 de sarcina... tinand cont ca data probabila cand am ramas insarcinata a fost 7 august... ce parere aveti? am vreo sansa sa fiu insarcinata? mi s-a spus sa ma astept deja la un avort spontan...nu stiu ce sa mai cred.. am fost chemata din nou la eco pe 29.09.2015.. dar sincer va spun ca nu mai am rabdare pana atunci... sunt foarte stresata... va rog sa ma ajutati cu sfaturi... multumesc!
1 comentarii
0
23-09-2015, ora 18:16
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Trebuie sa repetati ecografia pentru a va lamuri. Este singura solutie.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Expunerea prenatală prelungită la ultrasunete a dus la scăderea densității osoase la iepurii tineri
  •