Nu reusesc sa capat un diagnostic

03-10-2010
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Buna seara. Apelez la dvs ptr un sfat, o idee, o indrumare sunt disperata nu mai stiu ce sa fac. Indiferent ce mananc am Hipersalivatie, gust acru in gura , jena abdominala(deasupra ombilicului) se lasa pe dreapta si ocoleste pana in spate, eructatii, flatulenta, repulsie fata de alimente sau o senzatie de foame asa de mare ca daca nu mananc in acel moment am impresia ca lesin. uneori durere difuza in tot abdomenul.Tin regim ( azi mi a fost rau de la paine cu masline) nu beau cafea, alcool.. Analizele din sange(ficat rinichi pancreas - bune astept rezultat la HP. Am mers la gastro si sincer pana sa apuc sa descriu simtomele mi s-a recomandat Nexium 1 caps dimineata si una seara ( 20 mg) si debridat si... ne vedem dupa o luna cu rezultatul de la HP. Dar eu nu mai pot ma scolo si noaptea din cauza gustului acru din gura. Ce sa fac, va rog ajutati-ma. Armina
3 comentarii
0
03-10-2010, ora 18:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este ca ori mergi o luna cu tratamentul dat de gastroenterolog, sau, intre timp, poti apela la un cabinet privat de imagistica medicala pentru o ecografie abdominala si o endoscopie digestiva. Sa nu fumezi.
0
03-10-2010, ora 21:06
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc mult pentru sfat, asa am sa procedez.
0
13-05-2014, ora 21:37
NICUNICKY
Nu este medic/terapeut
NICUNICKY
Buna seara!Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat..Am o problema, pe cat de simpla pare, pe atat este de rea si nu mai suportttttt, este ingrozitor, am hipersalivatie aproape pe tot timpul zilei, iar inainte si dupa masa, am ff multa, ma ineaca pur si simplu..chiar daca vreau sa o colectez in gura si s-o inghit, tot ma inneaca.Mai am o tuse seaca, acesta fiind singurul simptom
Nu mananc acru, nu mananc rosii ceapa si usturoi, nu mamanc ciocolata grasime si acidulate sau iute..tin regim cat pot..Exista vre-un medicament care sa ma ajute, ceva s-o opreasca?Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.