Nu pot trage aer pana la capat!

06-10-2015
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
Buna ziua.Ma confrunt cu problema asta de mai bine de 1 an!Casc des ca sa pot respira, ofetz des, mai ales cand mananc, nu pot insipira aerul pana la capat, sunt f balonata.Mentionez ca am mai avut starile astea.Ma tine 2-3 saptamani, ma lasa o luna, iar ma ia, iar ma lasa.Cand am mai avut starile astea luam magneziu B6 si calciu si o perioada ma simteam mai bine.Am fost la plamani, inima, ecografie abdominala si nimic.Am avut in urma cu 3 ani niste probleme cu anxietatea, ulterior mi-au trecut, dar nu aveam simptomele astea.Ele stiu ca se schimba, dar acum chiar nu am motive de stres, am o viata destul de ok!Va rog ajutati-ma cu un raspuns!
3 comentarii
0
06-10-2015, ora 13:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E de la anxietate. Uneori vine si pleaca in episoade. Daca nu puteti suporta simptomele reluati tratamentul, eventual niste sedinte la psiholog.
Mai puteti incerca Gemoderivat muguri de tei argintiu, de la Hofigal, 12 lei, 30 fiole micute, la nevoie. Vedeti daca va ajuta.
0
06-10-2015, ora 19:40
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
deja iau un sirop pe baza de tinctura pt anxietate.la inceput 2 luni m-am simit f bine, acum au aparut starile astea.Dv spuneti sa reiau tratamentul cu Mg B6 si calciu, dar in afara de psiholog nu ar exista un tratament care sa ma ajute pe o perioada mai lunga?aceste stari sunt atat de incomode si la servici si acasa.crede-ti ca aceste stari ar putea trece definitiv fara sa mai apara daca as lua un tratament!?
0
06-10-2015, ora 20:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu medicatie alopata, de la psihiatru, ati putea avea remisie. Eu am remisie de 8 ani. Am facut tratament 2 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.