Nu pot sa scap de scurgere...

15-01-2009
c.camelia
Nu este medic/terapeut
c.camelia
Buna ziua!De vreun timp incoce ma confrunt cu o problema de care nu pot sa scap nicicum.Am o scurgere albicioasa, branzita care imi provoaca mancarimi atat in zona interioara a vaginului cat si in exterior.Mi-am facut analize, am fost si la cosult gineco si mi s-a recomandat Fluconazol teva (atat mie cat si sotului) Canesten ovule, crema Nidoflor.Dupa acest tratament mi-a trecut dar imi revine din nou scurgerea cam o data la 2 sau 3 luni.Ma confrunt cu aceasta problema cam de vreun an de zile si efectiv nu stiu nici ce tratament sa mai iau ca scap de aceasta ciuperca(acesta a fost rezultatul in urma analizelor de laborator).Am facut chiar si bai de sezut pe baza de plante cum ar fi coada s., cretisoara, filimica, urzica, chiar beau si f.mult ceai dar.Va rog mult sa ma ajuta-ti caci este f.deranjant sa ai aceste mancarimi care de cele mai multe ori sunt insuportabile.Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
20-01-2009, ora 16:23
darianaa
Nu este medic/terapeut
darianaa
incearca sa faci spalaturi cu bicarbonat de sodiu :o lingurita la un litru de apa,.seara inainte de culcare..
.shi eu am avut aceasta problema (mai putin cu mancarimea).shi acum sunt bine...

sper sa reusesti shi u...
bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.