Nu pot sa scap de colpita micotica de 2 ani

17-09-2010
biank17
Nu este medic/terapeut
biank17
Buna ziua acum doi ani am fost diagnosticata cu colpita micotica si am primit un tratament cu ovule si Flucovim (nu mai stiu cum se numeau acele ovule) am urmat acest tratament dar o data la 3 luni reveneau mancarimile si secretia alba. Dupa ce am facut acest tratament de 3 ori am mers din nou la doctor anul acesta in mi si am facut iar analize de secretie si mi-a iesit tot colpita micotica dar am primit tratament cu Polivaginax si Tantum Rosa. Problema este ca nu imi trece acest tratament l-am facut de 2 ori o data in mai si mia trecut dar in iulie a revenit iar, l-am mai facut o data de data aceasta am luat si Flucovim la sfatul farmacistului, iar dupa ce am luat tratamentul nu am simtit nici o ameliorare pana cand nu mi-a venit si trecut menstruatia apoi nu am mai avut nimic dar acum, in septembrie, am din nou acea scurgere si mancarimi. Mentionez ca de fiecare data cand faceam eu tratamentul facea si prietenul meu cu Flucovim si Clotrimazol. Cand i-am spus medicului sa-mi dea ceva sa nu mai fac a zambit si mi-a zis sa stau linistita ca de chestia asta nu scap. Chiar nu exista nici o scapare??? CHIAR NU SE POATE VINDECA?Va rog mult ajutati-ma!!! Va multumesc!
2 comentarii
0
17-09-2010, ora 21:52
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un tratament homeopatic ar fi solutia de prima alegere in acest caz cronic.
0
19-09-2010, ora 01:17
biank17
Nu este medic/terapeut
biank17
Ce inseamna tratament homeopatic mai exact? Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.