Nu pot sa cred ca nu exista tratament alopat

02-01-2011
celiuta
Nu este medic/terapeut
celiuta
Buna seara
As vrea si eu un raspuns de la un medic sau de la o alta persoana care are asemenea probleme sau cat de cat asemanatoare.Am dureri de coloana si am facut un RMN la spitalul militar iar rezultatul suna asa:
-usoara scolioza dorsala superioara dextraconvexa:
-rectitudine segmentara a coloanei cervicale si lombare de profil.
-scolioza dorsala dextroversa
-deshidratarea discurilor vertebrale in etajul cervical si lombar si modificari de tip degenerativ la nivelul platourilor vertebrale adiacente discurilorL2, L3, L4
-deplasare posterioara intre 6 si 7 mm a corpilor vertebraliL2 fata de L3 fata de L4 si L4 fata de L5{subluxatie L2-L3, L3-L4 si L4-L5}
-productiuni osteofitice marginale anterioare si laterale in etajul dorsal inferior si lombar
-protruzii discale circumferentiale etajate de la C4 la C6 ce amprenteaza sacul dural si radacinil nervoase C4, C5siC6 bilateral stgdr. laC4-C5 si dr stg la C6
-stenoze etajate de canal rahidian la L2, L3 si L4 prin usorretrolistezisL2-L3 si L3-L4 siL4-L5 si hernieri discale circumferentiale asimetrice ce comprima sacul dural si radacinile nervoaseL2, L3siL4bilateraldr.stg
Cu tot rezultatul bogat in "bube", reusesc sa ma tin inca pe picioare dar numai cu calmante si nu stiu pana cand.Sunt foarte speriata, am doar 56 ani si mai am pana la pensie ceva ani.S-ar putea sa paralizez?
Va raman recunoscatoare daca v-ati gasi putin timp si pt.problema mea.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.