Nu pot lua in greutate

24-05-2013
Dogaru_Alexandru
Nu este medic/terapeut
Dogaru_Alexandru
Buna ziua, numele meu este Dogaru Alexandru am 21 de ani, 1.70 inaltime si 55-56 kg. De cand ma stiu nu am trecut de 55 de kilograme, am incercat sa am m-ai multe mese pe zii(5 principale + 2 secundare) insa fara rezultat. Am incercat deasemenea suplimente alimentare (proteine), vitamine insa acelasi rezultat nu iau in greutate nici macar un kilogram. Nu conteaza daca mananc de 8 ori pe zii sau odata ma mentin la 55 kg.
De curand am aflat de anabolizante, si ma cam bate capu sa le incerc desi imi este cam frica de efectele secundare.
Ati putea sa ma ajutati ?
4 comentarii
0
24-05-2013, ora 22:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa nu iti treaca prin cap.
Incearca sa faci un sport.
Iti revii dupa minim un an.
0
26-05-2013, ora 03:49
Dogaru_Alexandru
Nu este medic/terapeut
Dogaru_Alexandru
Nu cred ca trebuie sa m-ai practic si sport. Fac jogging, antrenamente in casa ( 150-200 flotari/la 2 zile abdomene 100/zi) Deci pot spune ca am o viata sportiva deja + ca am practicat si inotul 4 ani
0
26-05-2013, ora 14:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt multi care au facut boli psihice si au inceput sa frecventeze sectiunea de Boli psihice dupa ce au luat anabolizantele astea.
Nu cred ca iti doresti sa devii clientul spitalelor de psihiatrie.
Citeste si documenteaza-te despre cura cu polen.
0
28-05-2013, ora 13:01
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cu varsta vei lua in greutate in mod sigur. Pana atunci sa iti continui modul de viata sanatos si sa consulti un medic endocrinolog si un nutritionist daca iti permiti.
Incearca sa mananci nuci, miere, si alte alimente bogate in calorii insa sanatoase.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt eficiente suplimentele de vitamine și minerale pentru prevenția bolilor cardiovasculare?
  • Asocieri nerecomandate de medicamente, suplimente și alimente
  • Care e legătura între multivitamine și guma de mestecat?
  • Adaptogenii
  • Suplimente dietetice - mecanisme de acțiune, indicații și efecte adverse
  • Riscul de intoxicație cu vitamine și minerale la suplimentarea pe termen lung
  • Semne că te intoxici cu suplimente
  •