Nu mi se ridica! Ajutor!

15-09-2015
Capitanu4
Nu este medic/terapeut
Capitanu4
Salut! Am 23 de ani si o problema care ma sperie. Nu pot face dragoste cu nici o prietena pentru ca in momentul in care ar trebui sa inceapa penetrarea, nu mai incepe (se culca) - nu reusesc nici sa o bag.
Uneori se intampla sa tina pana la capat, dar de cele mai multe ori nu. Nu au ele vreo vina ca la aceeasi fata s-a intamplat sa tina o data iar urmatoarea data sa nu mai pot face nimic.
Ce sa fac? Oare e de la stresul ca nu sunt capabil?
Cand mi se face sex oral nu patesc asta, atunci merge brici
2 comentarii
0
16-09-2015, ora 10:41
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Din ceea ce descrieti este foarte posibil sa fie o cauza psihologica: emotie, teama, dorinta prea mare. Este important sa incercati sa va relaxati inaintea actului sexual, sa nu va mai grabiti. Joaca un rol importat preludiul, care va poate aduce starea necesara. Daca dificultatile continua va recomand sa stati de vorba cu un psiholog-sexolog.

Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
27-09-2015, ora 19:15
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Poate fi anxietate de performanta (din moment ce nu aveti probleme atunci cand vi se face felatie). Se intampla destul de frecvent la barbati.
Conteaza si atitudinea partenerei, daca stie sa va ajute sa va relaxati.

Dintotdeauna s-a intamplat asta? Cand "tine pana la capat" ce difera?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: