Nu mi-a crescut penisul

16-12-2008
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Am si eu o problema, nu am penisul dezvoltat pentru varsta mea adica lungimea este de 12 cm insa este foarte subtire ca o putulica de copil mic, am 15 ani si am observat de 1 an si jumatate ca am un inel pe penis care imi stranguleaza capul si mi-a aparut niste vergituri, cand ma masturbez nu decalotez penisu deoarece ma doare foarte tare pentru ca pielea strange capul penisului.Ajutor va rog frumos nu mai stiu ce sa fac-multumesc mult
30 comentarii
0
17-12-2008, ora 11:39
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Te doare pt.ca esti virgin, in legatura cu marimea eu zic sa mai astepti, esti inca in crestere si se mai poate schimba, in cel mai rau caz esti mai putin "dotat"decat alti baieti si din cate stiu eu doar chirurgical se poate rezolva.
Daca esti asa speriat intreaba medicul de familie si el te va indruma spre o alta ramura daca este cazul
0
17-12-2008, ora 12:57
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
multumesc pentru raspuns-Dar vezi tu mie imi este rusine sa ma duc la medic si sa arat penisul meu mic, nici parintii mei nu stiu ca eu am problema cu penisul, tare imi este frica sa nu am fimoza pentru ca am auzit ca nu iti mai creste penisu daca ai fimoza.In lungime o am de 12 cm in stare de erectie insa o am c-am subtire foarte putin mi-sa dezvoltat in grosime.
0
17-12-2008, ora 14:18
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Eu te cred ca ti-e rusine dar asa nu va putea nimeni sa te scape de griji, eu cred ca nu e o problema dar poate sa si fie.Macar cu parintii tai sa vb despre asta.De pe forum nu cred ca te poate ajuta cineva, doar un medic la o consultatie iti poate spune daca e o prob.sau nu.
0
17-12-2008, ora 23:30
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Vezi tu pe forum nu ma stie nimeni si de acea nu imi este rusine sa cer ajutor, si mediucl meu de familie mai este si o femeie rusinea se dubleaza.Vezi tu la mine nu cred ca este o problema de hormonii deoarece eu la 10 ani deja aveam flocii scuze de expresie pe cand sunt alti cpoii care deabia la 13 ani le dau flocii, la parintii imi este foarte rusine sa spun mai bine ma duc la doctor pe cont propiu fara sa afle parintii, tare imi este frica sa nu am fimoza deoarece si tata are problema asta insa la el a aparut acum la 40 de ani si nu ia pus in pericol dezvoltarea penisului cum imi pune mie in pericol, deci nu ma doare cand fac pipi nici daca o decalotez cand este moarta nu ma doare insa daca este in stare de erectie ma doare foarte putin insa nu mult...nu stiu care poate fi problema mea ori am fimoza ori nu mai am hormonii.
0
18-12-2008, ora 14:23
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Acum trebuie sa te cert pt exprimarea aceea cu parul pubian.Nu se poate sa te exprimi asa pe un forum public.Oricum daca vrei sa scapi de orice indoiala, trebuie sa vb ori cu parintii ori cu medicul pt ca, ma repet aici nu cred ca te poate ajuta cineva doar din" povestite".Eu iti doresc multa sanatate si daca te mai pot ajuta cu ceva sunt aici.
0
18-12-2008, ora 15:20
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Mi-am cerut scuze de expresie pentru ca nu stiam alt cuvant cu care puteam sa il inlocuiesc, vad ca te pricepi esti cumva doctor??Ar mai fi un lucru care ma framanta care este varsta maxima in care penisu se dezvolta??am auzit ca la uni se dezvolta la 13-14 ani la alti pe la 17-18 ani este adevarat??multumesc
0
19-12-2008, ora 10:06
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Este in functie de crestere in general.Cam 18 ani ar fi varsta la care organismul se opreste din crestere, dar asta in functie de fiecare organism in parte.
Nu, nu sunt doctor si nu stiu asa multe dar din ce stiu le spun si altora.Cu timpul o sa sti si tu la fel de multe:))
Incearca macar cu tatal tau sa vb despre asta, sau mergi la un medic care nu te cunoaste si pe care nu-l vei mai vedea pt ca asa nu-ti va fi la fel de rusine.
Sa ma anunti ce ai hotarat
0
19-12-2008, ora 10:52
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Cred ca ma duc la medic fara sa afle parintii mei dar daca zice doctorul ca trebuie sa fiu operat ce fac???nu am decat sa le spun parintilor ca daca nu afla singuri.Nici nu vreau sa ma gandesc sa ii povestesc asta lui tata pentru ca nu sunt asa apropiat de el cum sunt de mama insa mama este plecata momentan si nu pot vorbi cu ea despre treaba asta.
0
19-12-2008, ora 12:43
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
dar pe cineva apropiat care este mai mare si poti vb nu ai?O ruda ceva..?Nu te mai gandi la operatie, nu cred ca este cazul dar ca sa fi tu sigur mergi la medic asa cum ai hotarat si astept sa imi spui ce ai rezolvat.
0
19-12-2008, ora 14:14
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Deci eu trebuie sa caut un medic urolog nu??Ma duc maine la spital si ma iteresez de un medic barbat urolog pentru ca la un medic femeie imi este rusine sa ii arat penisu.te anunt eu ce am rezolvat multumesc pentru ajutor.
0
20-12-2008, ora 08:52
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
da, cred ca medic urolog tre sa cauti.astept vesti si o sa vezi ca te-ai speriat degeaba
0
22-12-2008, ora 18:17
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
salut.in primul rand marimea penisului ca si lungime eu zic ca este destul de normala pt varsta ta.penisul incepe sa se dezv cu adev la un barbat de la 13-14 ani.pana la 17-18.deci tu esti inca in dezvlotare iar dimensiunea penisului tau inca nu este definitivata.deci nu te speria.faptul ca nu se decaloteaza complet poate fi o fimoza care de f multe ori se rezolva incet de la sine.cel mai indicat ar fi sa nu mai stai sa te zbati in ganduri.sa mergi si la un urolog bun (barbat k sa nu ai retineri) care sa te examineze.acesta va sti ce are de facut..iar in cazul in care intr-adevar trebuie sa intervina in vreun fel nu va fi vorba de nici un fel de operatie...mai ales la varsta ta.ci in cel mai rau caz poate sa initieze vreun tratament hormonal etc.la varsta ta corpul incepe sa secrete din ce in ce mai mult testosteron in mod normal.iar daca cumva la tine intarzie acest lucru medicul va observa si asa cum am mai zis iti va da o medicatie adecvata.daca intr-adevar e vorba de o fimoza care nu se rezolva de la sine e posibil sa trebuiasca o interventie f mica pt decalotare(care deobicei se face cu anestezie locala) si nu doare.precesul de refacere fiind rapid si eficient.oricum parerea mea.sa vb cu un barbat din fam ta sau neam ceva(unchi, var mai mare etc) pt ca nu este nici o rusine in a merge la medic...iar daca intr-adeva exista probleme le rezolvi de acum pt ca ma tarziu sa nu-ti para rau pt ca nu ai intervenit la timp.fa-ti curaj.succes
0
04-01-2009, ora 11:42
ravin
Nu este medic/terapeut
ravin
Foarte multi barbati au fimoza, nu este ceva grav, este chiar banal. de rushine nici nu poate fi vorba.Mergi la doctor cat mai repede. Nu pierde timpul. O sa-ti para rau mai tarziu ca nu ai fost la timp.
0
06-01-2009, ora 15:31
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Am fost la un medic urolog si ma consultat, a zis ca am fimoza si ca este nevoie imdediat de o interventie chirurgicala!!!dar nu a specificat ce fel de interventie chirurgicala si daca cumva trebuie sa mi-sa faca circumzitie eu nu accept asa ceva pentru ca si unchiul meu a facut circumzitie si ia taiat toate piela care invelea capul penisului si a durat aproape 6 luni sa se refaca rana...eu pot sa decalotez la maxim penisul insa daca este in stare de erectie ma doare putin.


Doctorul mi-a spus ca am fimoza si ca fimoza opreste dezvoltarea penisului in grosime, asta ar explica de ce eu am penisul lung de 12-13-14 cm si foarte subtire(fimoza nu opreste dezvoltarea pensisului in lungime, opreste dezvoltarea numai in grosime), oricum doctorul a zis sa ma grabesc pentru ca pana la 20 ani daca iau medicamente penisul se dezvolta dupaia nu mai ai ce face numai prin interventi chirurgicale foarte complicate si periculoase.
0
08-01-2009, ora 09:49
ravin
Nu este medic/terapeut
ravin
poi si ce mai astepti? Nu stiu ce a facut unchiu tau de ia luat 6 luni sa se vindece. POate s-a jucat matusa cu ea pana sa se vindece, poate unchiu n-a vrut sa admita ca s-a vindecat ca sa stea linistit. Nu poate sti nimeni! unde mai pui ca fiecare organism e diferit. Uni se vindeca mai repede alti mai incet. in max 3 sapt ar trebui sa fi ok. Nu mai astepta!! La 17-18 ani va fi prea tarziu.
0
08-01-2009, ora 11:29
Xanax
Nu este medic/terapeut
Xanax
asculta ce spune ravin. nu mai astepta. timpul nu sta pe loc. schimba ceva cat mai poti. si eu am o problema si imi pare rau ca nu mi-am dat seama la timp pentru a actiona. atat penisul cat si punga scrotala nu s-au dezvoltat, nu mi-am dat seama, iar acum la 22 de ani organele genitale sunt asematoare unui adolescent de 14 ani; nu pot schimba nimic si va trebui sa port crucea asta pana la sfarsitul vietii. noroc si multa sanatate!!
0
12-01-2009, ora 15:47
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Imi pare rau ca nu a fost cum am crezut eu, imi pare rau ca este totusi fimoza, speram sa nu fie dar ma bucur ca ai mers la medic, macar acum sti ce este.Gandeste-te daca mai asteptai, putea fi mult mai rau.Nu mai ezita si mergi sa faci ce trebuie.Iti doresc multa sanatate si mult curaj si daca vrei sa-mi spui cum te mai simti dupa, sunt aici.
Xanax iarta-ma ca intervin dar nu porti o cruce, sunt oameni care nu au maini sau picioare, aia poarta o cruce.Tu trebuie sa gasesti doar o fata care sa te inteleaga, care sa te iubeasca asa cum esti si mai ales care sa puna multe alte calitati ale tale pe primul plan.Sunt lucruri mult mai imp.in viata, crede-ma.
mult noroc si sanatate
0
25-02-2009, ora 16:32
babishor
Nu este medic/terapeut
babishor
am si eu o intrebare daca ma masturbez in fiecare zi poate fi o problema? mentionez sunt virgin si am 20 de ani nu am avut relatie cu nici o fata nici macar nu am sarutat o fata pentru ca sunt un tip mai timid si nu indraznesc sa ma apropii de o fata nu am prieteni si nu ies in gasca cum sar spune
0
18-01-2010, ora 12:11
hack37
Nu este medic/terapeut
hack37
am si eu o problema cel putin asemanatoare, insa mie nu mi sa dezvoltat nici in lungime nici in grosime, parul pubian mia aparut acum circa 1 an, cand am inceput si sa ejaculez, precizez si faptul ca nu am [ mustata, par pe picioare ca ceilalti baieti de varsta mea, par la subrat etc ] este posibil sa ma dezvolt eu mai greu ? din cate am vorbit cu tatal meu acum circa un an am inteles ca este o problema ereditara, de familie, va rog frumos daca ma puteti ajuta :|
0
24-06-2010, ora 23:42
ghostindark
Nu este medic/terapeut
ghostindark
buna...am 17 ani si de fiecare cand fac sex cu o fata folosesc prezervativ.dar dupa ce termin la cateva ore imi apare o iritatie pe penis si ma cam supara...nu stiu ce sa fac..ma puteti ajuta??
0
24-06-2010, ora 23:47
ghostindark
Nu este medic/terapeut
ghostindark
si pe langa asta mai am o problema...ejaculez prea repede..ce se intampla??ma puteti ajuta va rog???
0
02-09-2010, ora 19:17
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Deci...uitema ajuns la venerabila varsta de 17 ani fara sa imi fac tupeu sa ma duc la medic sa pun capat acestei probleme.Am fost atunci si mi-a zis ca am fimoza...dar de atunci numai am fost.Penisul meu ramanand tot asa nedevoltat.Luni ma voi duce din nou la urolog, insa problema mea cred ca este mai de graba si una ENDOCRINOgica pentru ca si testiculele sunt sub dezvoltate, adica de copil sub 14 ani.Deci pe langa fimoza cred ca am si o problema hormonala.Par am si la sub brat, mi-a dat si mustata, am si par pubian insa testiculele si penisul sunt sub dezvoltate.Penisul in lungime este ok, a mai crescut de atunci cu 3 cm, acum are 15 cm, dar grosime este ca la un copil sub 14 ani.
0
11-11-2010, ora 19:16
Metin2
Nu este medic/terapeut
Metin2
Buna am si eu o mica problema.Am 14 ani, si o mica problema...Penisul imi creste, , indoit" la un unghi de app 90 grade...De vreo saptamana ma usturat foarte rau varful capului si de atunci nu m-am mai masturbat...Iar acuma cateva ore cand am incercat so fac am descoperit ca mi sa facut 1 inel in jurul capului si nu pot sa trag de piele...Ce as putea face in privinta asta?
0
21-01-2012, ora 20:41
Madlin
Nu este medic/terapeut
Madlin
As vrea niste...ajutoare...am 13 ani..penisul meu este de 7 cm..nuj daca e normal..Dar..langa atat de "virginitate" imi este lipit 1, 5cm pielita de capul penisului..ce sa fac..cand am zos mai mic 6ani a fost dezlipita pielita aceea.dar acum nuj ce sa fac plzz ajutor:( ma ingrijoreaza
0
21-01-2012, ora 20:41
Madlin
Nu este medic/terapeut
Madlin
langa ata de virginitate scuzati:)
0
25-02-2013, ora 05:18
ytaki
Nu este medic/terapeut
ytaki
salutari cred ca am si eu o problema in legatura cu penisul meu am 19 ani si are o lungima de 14 cm nu credeti k e prea mic.ar trebuie sa ma duc la vrun doctor.va multumesc
0
25-02-2013, ora 05:52
ytaki
Nu este medic/terapeut
ytaki
si asi mai avea o intrebare pina la ce varsta creste penisul.va multumesc
0
18-11-2014, ora 04:02
rushwap
Nu este medic/terapeut
rushwap
Salutarii numele meu este Alex am 22 de ani si am o mica problema pot spune.pe capul penisului mia aparut ca un fel de vergituri taieturii dar nu ma ustura nu nimik doar ca nu cred ca e normal nu imi plac zici ca este un penis de om batran am observat asta de multii anii ca este dar nam bagat de seama si nu am avut nici un fel de problema am citit aici la voi si m-ati cam bagat in sperietii ce treb sa fac e ceva grav sau va afecta sexul cu sotia mea sau nu se va naste copilul normal si sanatos..un raspuns va rog astept..
0
02-10-2020, ora 14:55
SurubelIonut
Nu este medic/terapeut
SurubelIonut
Salut, am 17 ani si inca nu mi-a crescut penisul, e subtire si are 14, 5 cm. Pot sa fac ceva sa il ajut sa creasca sau doar sa astept?
0
23-10-2020, ora 11:36
Sad Man
Nu este medic/terapeut
Sad Man
Salut am si eu o intrabare am vazut ca aici tot se plange lumea de dimensiunea membrului, mai exact cum il masurati, de la baza osului pubian sau de pe propria grasime?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •