Nu mai stiu ce sa fac.. sunt agitat, obosit si fara energie

21-10-2014
Nicolas93
Nu este medic/terapeut
Nicolas93
Salutare! Am 21 de ani si ma numesc Nicolas vin la voi cu urmatoarea problema! De mic copil aveam rosul acela urat din obraji de mic copil eram mai timid desi vorbeam mult in general acum dupa ce m-am mai maturizat sau schimbat multe sunt foarte constient ca sunt rosu tot timpul in obraji si ca e foarta naspa chestia asta plus de asta imi transpira fruntea la fiecare stare mai mare de emotie mainile imi tremura de ceva vreme incoace sunt foarte agitat adorm mai greu ma trezesc devreme dorm 6 7 8 ore si ma trezesc obosit nu mai am nici un fel de energie nici pentru sala( merg la sala de aproape 3 ani ) uneori am palpitati mari la inima chiar daca ma intorc de pe o parte pe alta in pat, mie cald cand normal ar trebui sa imi fie frig! Nu ma pot imbraca gros pentru ca transpir, nustiu ce sa mai fac! Am fost la endocrinolog cu gandul ca ar fi ceva de la tiroida dar e in stare perfecta si analizele au iesit bune! am fost la cardiolog inima e perfecta si tensiunea si restu sunt ok ekg bun si acolo... unde sa mai merg ce sa mai fac? nu mai stiu sunt in depresie (nu muncesc am un job de weekend la un restaurant in restul saptamani nu depun efort decat la sala) va rog ajutati-ma cu orice se poate
7 comentarii
0
21-10-2014, ora 13:52
clepsidra2
Nu este medic/terapeut
clepsidra2
iti recomand un complex de vitamine si minerale, astea iti vor regla somnul si nu o sa te mai trezesti obosit, iar seara poti bea o ceasca cu ceai de tei pentru un somn odihnitor.
0
21-10-2014, ora 14:20
Nicolas93
Nu este medic/terapeut
Nicolas93
Dar eu am luat o perioada lunga complex de vitamine puternic pt sala acum am luat o pauza de 2 saptamani si nu e nici o diferenta tot asa eram si inainte
0
21-10-2014, ora 15:02
clepsidra2
Nu este medic/terapeut
clepsidra2
imi pare rau sa aud asta, uite eu de exemplu dormeam foarte mult si ma trezeam tot obosita, datorita unor medicamente care dau somnolenta, de cand iau un complex de vitamine si minerale pot sa spun cu mana pe inima ca mi s-a reglat somnul, probabil acestea au o actiune benefica si asupra sistemului nervos, insa daca nu e la toti la fel, ce sa zic macar bine ca ai incercat si in directia asta si ai eliminat o optiune.
0
21-10-2014, ora 15:14
Nicolas93
Nu este medic/terapeut
Nicolas93
Nu pot sa imi dai seama ce ar putea fi si mainile imi sunt atat de obosite de parca as fi muncit undeva zilnic 12 ore si imi tremura
0
23-10-2014, ora 22:32
Nicolas93
Nu este medic/terapeut
Nicolas93
VA ROG NIMENI NU MA AJUTA? ALT SFAT?
0
26-10-2014, ora 00:08
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Mergi la medicul de familie cere reteta de distonocalm si ia cate 2 comprimate pe zi si vezi cum e !
0
26-10-2014, ora 12:37
Nicolas93
Nu este medic/terapeut
Nicolas93
Endocrinologu mia dat STRESSCLEAN 1 dimi si una seara inainte de somn
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: