Nu mai pot trai!

04-03-2010
noob
Nu este medic/terapeut
noob
Sambata se face o sapt de cand am fost la o prostituata si regret infinit acest lucru. Mi-a facut sex oral protejat 5 sec si apoi am facut sex normal protejat. Apoi pt ca nu imi dadeam drumul ea mi-a scos prezervativul si m-a masturbat. Ce sanse am sa fi contactat hiv? Ea zice ca nu are boli dar nu stiu ce sa cred?
astept sa treaca 3 luni sa fac testul dar timp de 3 luni nu sunt bun de nimic
26 comentarii
0
04-03-2010, ora 12:26
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
dacă contactul sexual a fost protejat, atunci nu e cazul să te temi prea mult. cu atât mai mult dacă nu ai văzut să zicem leziuni la nivelul mâinilor ei- adică sângerânde etc. eu zic să nu îţi fie exagerat de frică şi să te linişteşti, după ce ai spus mai sus, şansele de contactare a hiv sunt foarte mici
0
04-03-2010, ora 12:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mai noob, dar cum poti sa fi atat de naiv, sa nu zic fraier, sa crezi ca te poti sa te imbolnavesti de la asa ceva ?
Este greu sa te imbolnavesti de Sida chiar si daca ai sotie sau sot infectat, asa cum este cazul la cei mai multi oameni casatoriti din care mereu numai unul e "infectat".
Daca Sida ar fi asa de contagioasa cum se crede deja rata de imbolnavire ar fi crescut, dar ea este constanta de 20 de ani.
Sida = panica = boala in capul oamenilor care au frica de boala ca tine.

Sida nu se ia nici prin sange la toti, ca orice boala, cu atat mai putin prin atingerea cu mana.
Trezeste-te la realitate, mai degraba iti cresc 3 urechi decat sa te imbolnavesti asa de Sida.

Iar testele de Sida sunt si mai periculoase decat mersul la o prostituata caci au o rata de greseala de peste 90% si apar pozitive si la hepatita si multe alte boli comune si un astfel de test fals pozitiv te face sa crezi ca ai intradevar Sida si sa iei medicamentele gen ATZ.. Deja convingerea ca ai Sida ti-a distrus viata si sanatatea imediat, cu atat mai mult combinatia de convingere cu ATZ-ul.

Pe tine deja gandul te imbolnaveste...nici mcara nu e nevoie de un virus.care nici nu exista decat in capul oamenilor. Boala de Sida este cauzata de radiatii si alte noxe si nu de un virus care este mai putin contagios ca o gripa caci nu s-a proliferat deloc...

-*


(*modificat de adminstrator)
0
04-03-2010, ora 12:32
noob
Nu este medic/terapeut
noob
Va multumesc pt raspuns
Nu stiu sa fi avut leziuni (rani) dar ma sperie gandul ca in momentul de fata as putea avea acest virus.
Exista vreun centru pre-consliere? sau pot face testul hiv dupa o luna? SUNT FOARTE SPERIAT!!!
CEA MAI MARE GRESEALA DIN VIATA MEA!!!
0
04-03-2010, ora 12:58
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
poţi să te duci la un spital de boli infecţioase si să discuţi cu un medic, cu siguranţă îţi va explica mai multe despre cum poţi să te contaminezi şi de ce în acest caz nu există risc. Îţi va spune şi ce teste există şi dacă se pot face- într-adevăr anticorpii apar mai târziu de aia testul se face peste 3 luni uzual, dar poate te ajută. e o panică probabil dată de frica de virus, dar nu este cazul- deci trebuia şi tu şi ea să aveţi răni, sau tu să fi intrat în contact direct cu secreţiile ei vaginale, ea să fie într o fază de boală cu mulţi viruşi prezenţi în sânge- caz în care ar fi fost destul de bolnavă. În plus bărbaţii se contaminează mult mai greu cu HIV decât femeile chiar în contacte sexuale neprotejate!
stai liniştit!
0
04-03-2010, ora 13:00
noob
Nu este medic/terapeut
noob
scarface asa sunt eu mai speriat si nu ma pot controla. stiu ca sida nu se transmite ci doar hiv. Contactul a fost penis-mana. Daca ar fi pus mana in zona ei genitala si apoi in zona mea genitala creste riscul infectiei? Acum astept sa fac testul peste o luna, 3 si 6.
0
04-03-2010, ora 13:07
noob
Nu este medic/terapeut
noob
Dr IuliaCristianaB la ce va referiti cand spuneti "caz in care ar fi fost destul de bolnava" ??? Sa inteleg ca sunt simptome vizibile?
0
04-03-2010, ora 14:38
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Noob, daca esti din Bucuresti, du-te la Spitalul Victor Babes si iti face test rapid, cred ca e si gratuit si poti vorbi cu cineva de acolo sunt foarte profesionisti! Stiu ca ai facut obsesie si orice ti s-ar spune nu te linistesti, deci mergi fa analiza asta. Si parerea mea obiectiva, pe cat se poate, e ca nu ai luat niciun HIV, incearca sa te linistesti!!!!!!!!
0
04-03-2010, ora 14:50
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
dud, sigur ai luat sida. si singurul leac e sa il pui pe Ionutz pe o buturuga si sa ii tai capul...
serios... :))
0
04-03-2010, ora 14:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sadic maica, umorul e revigorant da nu in toate situatiile. Omu e speriat si daca ii dai branci s-ar putea sa nu rada. Apropo, mi-am adus aminte de un caz similar dat la stiri. Tot asa unu s-a dus la una mai darnica si de sperietura, dupa ce si-a facut analiza HIV s-a spanzurat fiind sigur ca luase beleaua. Si analizele au aratat ca era sanatos tun! Deci, nu e de glumit. O sa-i treaca sperietura pentru ca nu a avut CLAR cum sa ia HIV!
0
04-03-2010, ora 19:35
noob
Nu este medic/terapeut
noob
m-as duce sa fac un test rapid dar cred ca e prea devreme. de ce se detecteaza antiorpii hiv si nu se detecteaza virusul? asa nu ai mai sta sa astepti 6 luni
0
05-03-2010, ora 08:44
noob
Nu este medic/terapeut
noob
Care sunt simptomele si dupa cat timp apar / dispar?
0
05-03-2010, ora 09:22
albu marian
Nu este medic/terapeut
albu marian
buna ziua! as vrea si eu sa imi spuneti la cat timp pot sa fac o secretie uretrala daca am luat antibiotice pana acum, sau ce alta analiza pot sa fac pt depistarea unei BTS, bacterii, etc.?
0
05-03-2010, ora 11:18
albu marian
Nu este medic/terapeut
albu marian
astept un raspuns din partea dumneavoastra fiindca ma simt f rau
0
05-03-2010, ora 12:44
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergeti la dermato-venerice sau urologie, va spune ce analize sunt de facut.
Noob, aceeasi recomandare, nu va mai faceti creierii terci, mergeti, faceti analize, vedeti ce e, daca e si daca trebuie tratament.
0
05-03-2010, ora 22:23
noob
Nu este medic/terapeut
noob
Va rog raspundeti-mi la urmatoarele aspecte deoarece stau in buc dar sunt originar din buc si nu stiu unde sa ma duc:
1. Vreau sa imi fac analizele + bts dar nu stiu ce set de analize sa ii cer doctorului.
2. Ma pot prezenta direct la spital(universitar sau spital de boli infectioase) fara trimitere de la medic de familie? Daca da unde(la urgente)?
3. Am unele simptome: durere urinare suportabila, durere testicul stang suportabila cu cadere pe piciorul stang, sunt mai galben la fata, ma simt obosit si dorm foarte mult, lipsa pofta de mancare, urina inchisa la culoare dar galbena, durere spate(probabil de la dormit mult). Nu stiu daca sunt simptome reala sau totul e in capul meu.
0
05-03-2010, ora 23:26
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poti sa te duci la Universitar, la Floreasca, le spui ca nu te simti bine si fa in asa fel incat sa-ti faca control si analize de sange si urina. La urgenta nu-ti trebuie trimitere.
0
10-03-2010, ora 22:47
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
baai. tu nu ai auzit ce am zis eu? da gandeste-te ca exista atatea boli.. sifilisul...de exemplu..
trebuie sa fi luat macar una...
in evu mediu, sifilisu se trata prin sectionarea penisului. longitudinala si "raschetarea" partii vatamate...
uuuw. imagineaza-ti ce misto e!
eu cred ca ai putea sa rezisti! esti puternic!

_
Si acu serios... cat de copil rupt sa fi sa postezi paici ca nush ce si nush cum. du-te omenasule la medic si iti spune ce si cum.
ce naiba mai, ti-e rusine?
daca l-ai bagat pe gogu la caldura... nah... trebuie sa te gandesti la mai multe... si dak e sa fie, se trateaza..
exista injectii, pastile, nu my suntem pe vremea brusturilor.acum avem hartie igienica...
si dak doamne fereste ai luat sida... NU AI LUAT-O de la asta! copil rupt!
_
_
Lasa mah, noi sa fim sanatosi![ca boala vine singura]
0
10-03-2010, ora 22:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Sadicule, ai umor, ce e al tau e al tau:)) Daca mai scriai si fara k...k...;) si y ca fetitele pe pereti, acu cateva decenii, in era brusturilor, chiar erai de nota 10!
0
11-03-2010, ora 10:35
noob
Nu este medic/terapeut
noob
pai daca nu am simptome ce sa gaseasca doctorul?
0
11-03-2010, ora 10:55
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Noob, hai ca esti culmea acu, pai n-ai zis tu "am unele simptome, urinare, somn etc..." ? Si ca erai hotarat sa te duci la analize? Faci cum vrei. Daca te bantuie suspiciunile si daca nu, stii acum ce ai de facut.
0
11-03-2010, ora 11:53
noob
Nu este medic/terapeut
noob
ai dreptate, dar am gasit pe net ca unele simptome pot fi cauzate de starea de anxietate pe care o aveam. + am vorbit cu un doctor si mi-a spus ca analizele pt bolile cu transmitere sexuala pot fi detectate dupa 21 de zile o conditie pe care eu nu o indeplinesc. Analizele de facut o sa le fac. Mie frica daca le fac prea repede (2 sapt de la expunere) unele sa treaca neobservabile.
0
16-03-2010, ora 16:49
noob
Nu este medic/terapeut
noob
OK am fost la medic deoarece mi-a aparut o pata rosie(nu doare, nu ustura) pe capul penisului si mi-a zis ca am Balanita sau Candidoza, mi-a dat ceva antibiotic + alifie. Acum va intreb daca am luat candidoza am luat si hiv?
0
16-03-2010, ora 18:00
gabitzu123
Nu este medic/terapeut
gabitzu123
si eu am avut o pata rosie dupa care s-a inrosit tot... sper k toate simptomele sa fie de la aceasta boala si sa nu fie hiv... in hiv nu apar secretii, inrosire...etc.multa sanatate
0
23-03-2010, ora 15:12
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
apoi are sa ti se inegreasca si are sa pice!
0
23-03-2010, ora 15:15
sadic
Nu este medic/terapeut
sadic
si by the way, baai Eclectica, my inseamna mai, si k inseamna ca... nu am scris peste tot, e tic de la smsuri, IAR SCOPUL SMS E sa platesti cat mai putin... gen kt my putin. Inteleeegi?
0
07-04-2018, ora 17:44
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna ziua. În urma cu 4 luni am fost la o chinezoaica prostituată la ea la apartament si am întreținut un sex oral neprotejat si normal protejat. Nu am de unde sa stiu daca are hiv sau alte boli. Înainte de am ma ducea la ea cu 3 h m am ras si m am fost tăiat putin pe testicol. Nu stiu daca rana sa fost prin in alea 3 h. Ok. În luna ianuarie am fost sa mi fac un test hiv care mi a iesit negativ asta fiind după 1 luna si un pic. După 3 luni l am repetat iar si tot negativ mi a iesit 
 Testele au fost hiv 1 2 si elisa ambele negativ. Pe lângă acest test mi am facut si vdrl care a iesit negativ, hepatită b si c test rapid negativ. Analizele de sanatate au iesit toate ok. As putea sta linistit ca nu am nimic ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Actul sexual propriu-zis
  • Sexul oral
  •