Nu ma lubrefiez si nici orgasm nu am

31-07-2015
Myra Elena
Nu este medic/terapeut
Myra Elena
Buna ziua scriu si eu aici in speranta ca ma poate ajuta cineva.Am o relatie de 9 ani cu partenerul meu si de ceva timp nu reusesc sa ma lubrefiez si nu am nici orgasm.Analizele si investigatiile medicale mi-au iesit bine.Am vorbit si cu el dar nu stiu ce sa mai fac suntem amandoi dezamagiti.Poate a mai avut cineva problema aceasta.
6 comentarii
0
31-07-2015, ora 18:48
ioana1970
Nu este medic/terapeut
ioana1970
Cred ca ar fi necesar sa spui mai multe detalii, vad ca esti intr-o relatie de lunga durata. Aceasta lubrefiere depinde atat de tine cat si de partener. Preludiul cum e te multumeste? Nu ai incercat un lubrefiant suplimentar la cel produs de tine, sau la tine nu se produce deloc? Este dureros actul? Analize si investigatii ce inseamna ai facut un control ginecologic complex sau doar analize?
0
31-07-2015, ora 21:29
Myra Elena
Nu este medic/terapeut
Myra Elena
Da folosesc lubrefiant dar orgasm tot nu am da e in regula preludiul.Am facut analize si control ginecologic si au iesit bine rezultatele.Nu este dureros.Ma lubrefiez un pic la inceput apoi nimic ma"usuc" sa zic asa.si nu stiu de la ce de fiecare data ma concentrez sa fie bine sa imi ajut creierul oarecum dar degeaba.
0
31-07-2015, ora 21:49
ioana1970
Nu este medic/terapeut
ioana1970
Singura ai orgasm (masturbare)? De mult timp te confrunti cu lipsa placerii?
0
01-08-2015, ora 09:49
Myra Elena
Nu este medic/terapeut
Myra Elena
Exista cazuri cand am exista cand nu am.Pai spre exemplu cred ca am un org pe luna daca nu unu la doua luni.M-am gandit ce e de la oboseala si ca nu ma concentrez eu suficient:-( Ma gandeam ca a mai avut cineva de a face cu lipsa orgasmului pe perioade mai lungi si ma poate ajuta.
0
01-08-2015, ora 12:44
ioana1970
Nu este medic/terapeut
ioana1970
Ti-am scris pe privat
0
03-08-2015, ora 18:06
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Se intampla uneori Myra ca insasi aceasta concentrare pe senzatia de uscaciune, sau pe orice indiciu ca aceasta ar putea sa apara, sa stea la baza acestui obstacol din viata ta de cuplu. Te incurajez sa-ti explorezi mai bine propriul corp, singura sau impreuna cu partenerul si (cum bine ai constatat) sa incerci sa nu fii obosita atunci cand faceti dragoste. In plus cateva sesiuni de psihoterapie ar putea sa vina in sprijinul comunicarii voastre sexuale senzoriale.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata de cuplu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: