Nu ma ingras deloc.

05-03-2014
vladuzz7
Nu este medic/terapeut
vladuzz7
Buna ziua tuturor!Stiu ca s-au mai facut topicuri si s-au pus multe intrebari pe aceasta tema, dar nici una nu mi s-a potrivit.As vrea sa ma ingras macar 5 kg.Mentionez ca am 17 ani, inaltime, 1.75 si 46kg(sunt subponderal).Ma trezesc in timpul saptamanii la 7:00 si ma culc la 23..mananc numai mancare gatita si cate 2 sandvisuri la scoala, avand in vedere ca nu pot sa merg la sala din cauza programului si vine si BAC-ul plus ca masa corporala este mica..ma puteti ajuta cu un sfat..un regim, o dieta de ingrasare..pot face exercitii acasa.Multumesc anticipat!
Ps:Am fost la medic acum 2 luni si mi s-a spus ca am rahitism, am facut 2 injectii cu vitamina D3, am luat calciu, complex de multivitamine si un medicament numkt Peritol, dar nici un rezultat in legatura cu greutatea, stiu ca boala e legata de oase.In rest toate organele sunt sanatoase.
10 comentarii
0
05-03-2014, ora 16:06
Dr. Stavar Angelica Nela
Gastroenterologie, Constanta
Dr. Stavar Angelica Nela
Buna ziua! Ar trebui sa mergeti la un medic endocrinolog care va recomanda un set de analize si cu siguranta si tratamentul specific.
0
05-03-2014, ora 17:13
vladuzz7
Nu este medic/terapeut
vladuzz7
O parere a dumneavoastra?
0
05-03-2014, ora 20:38
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
cauta pe net despre hipertiroidie... poate de asta nu te poti ingrasa. stiu ca este mai rar la baieti, dar cine stie...
0
05-03-2014, ora 21:33
vladuzz7
Nu este medic/terapeut
vladuzz7
nu Nu cred ca problema e tiroida, asa sunt de cand ma stiu..am facut analize..si multe altele si sunt sanatos..nu stiu ce sa mai fac
0
05-03-2014, ora 23:40
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
inteleg... pai atunci eu iti recomand sa cauti pe net alimentele cu cel mai mare aport caloric. sa consumi lactate si branzeturi grase, unt de arahide, fructe confiate, oua, fainoase etc.
0
06-03-2014, ora 20:40
vladuzz7
Nu este medic/terapeut
vladuzz7
Mersi de ajutor, o sa incerc din fiecare si imi cumpar si niste gantere :)..la 17 ani sunt scandura..
0
04-05-2014, ora 17:02
liviumihai1989
Nu este medic/terapeut
liviumihai1989
nu cred ca trebuie sa te duci la un endocrinolor ! eu am ajuns de la 52 de kile la 87 de kile doar mancand si mers la sala + am mai luat cateva suplimente nutritive... cred ca daca te antrenezi si te odihnesti poti pune kile pe tine ! bafta !
0
05-05-2014, ora 21:15
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
VLADUTZZ acum ai 17 ani si zici ca esti scandura dar sa nu cazi in partea cealalta sa ajungi la 20-25 de ani si cu sacul de carat in fata si sa incerci pe urma sal dai jos.Sau poate vrei sa te incadrezi in peisaj cu.. si burta.
0
12-06-2014, ora 12:29
Irina16
Nu este medic/terapeut
Irina16
Si eu am probleme cu greutatea. Am 22 de ani si am vreo 47 kg si 1.70 inaltime. Problema cea mai mare e ca am mainile foarte subtiri, chiar daca am facut efort fizic cu mainile sau chiar daca am stat. Mainile mele sunt tot subtiri de cand ma stiu. Mi se vad venele aproape de degete. Din cauza asta nu-mi place sa mi le descoper, ma simt inferioara uneori fata de ceilalti. Am facut analize medicale dar in afara de vitamine nu stiau ce sa-mi dea. Analizele imi ieseau bine mereu. Am pofta de mancare si mananc orice si la orice ora fara retineri. Ce-i de facut? Multumesc!
0
12-06-2014, ora 14:20
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
IRINA nu dispera o sa ai timp dupa casatorie, dupa nastere multe femei dupa nastere nu au putut sa mai revina la greutatea anterioara.
IN VIATA TREBUIE SA FII MANDRU DE CORPUL TAU SA NUTI FIE RUSINE CU EL, SA NU STAI CU CAPUL IN PAMANT CA STRUTUL, VIATA ESTE SCURTA SI MINUNATA.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: