Nu am diagnostic

29-10-2008
eihrana
Nu este medic/terapeut
eihrana
In urma cu 7 ani am avut un accident de masina am avut atunci mai multe probleme dar cel putin la nivel neurologic nimic apoi am inceput sa am pierderi de memorie lesin spasme stari de tremur migrene mi se inclesteaza mana in fine crize am observat ca apar de obicei cand sunt mai nervoasa sau obosita dar am crize si cand totul e ok. am fost la toti doctorii si la neurologi si la psihologi crezand ca sunt ipohondra si toti mi-au zis ca sunt ok ca nu am nimic si ca sunt sanatoasa am facut de la tomografi la RMN la cap si totul e ok si totusi eu nu sunt ok de 7 ani ma confrunt cu problema asta nu pot sa merg pe strada fara sa fie cineva cu mine ca sa nu lesin. va rog daca stie cineva ce pot sa fac un diagnostic orice va rog mult sa imi raspundeti.
multumesc mult
2 comentarii
0
29-10-2008, ora 21:31
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
La psihiatru ati fost?Sau mai intai la psiholog.Posibil sa fie atac de panica sau ceva similar ca urmare a celui accident cand trebuia sa fiti tratata si de un psiholog.
0
29-10-2008, ora 23:08
ingrid_de_ruxxe
Nu este medic/terapeut
ingrid_de_ruxxe
daca si rmn-ul e ok, nu ai de ce sa-ti faci probleme. probabil atunci ai avut un soc. uneori organismul si mintea noastra nu uita, chiar daca trece timp. se spune ca organismul are o anumita memorie.. adica isi 'aduce aminte" de anumite senzatii sau reactii traite in anumite momente.
daca mergi la psihiatru sigur vei primi tratament. ai grija insa, s anu devii dependenta de anumite medicamente.
tu cum te relaxezi ?
ai incercat tehnici de relaxare? probabil ca esti si foarte stresata sio acum.. dar si de 7 anid ezile s-a intamplat ceva ce te-a dat peste cap.
oricum, nu-ti face probleme. daca la rmn esti ok.. live your life!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.