Noduli tiroidieni

02-12-2011
DanielaMicky
Nu este medic/terapeut
DanielaMicky
Buna seara. Va rog din suflet sa ma indrumati si pe mine incotro sa o iau.De 22 de ani am Hipotiroidie si iau L-tiroxina de 100 mg.De aproximativ 10 ani nu am mai facut analize.Problema mea actuala este ca am niste ganglioni cervicali care ma dor cu tot gatul, ragusesc pentru perioade scurte ma dor foarte rau oasele si bazinul imi amortesc mainile si picioarele, ma dor muschii, ametesc nu am putere nu mai stiu ce sa mai fac.Initial am mers la ORL pentru ca mai ma dor cand si cand urechile dar nu am nimic din punct de vedere ORL.Va rog frumos sa ma indrumati si pe mine ce sa fac.Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
02-12-2011, ora 12:12
erty3456
Nu este medic/terapeut
erty3456
Buna ziua. Ganglionii cervicali se inflameaza ca raspuns al unei infectii. Trebuie sa efectuati urmatoarele analize si investigatii: examen clinic general, exsudat faringian, test pt. virusul Epstein-Barr, Cytomegalovirus, Candida albicans, Sifilis, test pt. prezenta Coxiella burneti, Klebs-Loeffler, testul Papanicolau, hemograma completa, hemoleucograma completa, biopsie maduva osoasa. Pt. hipotiroidism: TSH, T3, T4.
0
03-12-2011, ora 23:44
DanielaMicky
Nu este medic/terapeut
DanielaMicky
Luni voi merge la doctor la Bucuresti. In vara in august am avut o otita furunculoasa si acum de curand a inceput sa ma doara si cealalta ureche. Oare are legatura cu ganglionii inflamati?
0
04-12-2011, ora 16:50
erty3456
Nu este medic/terapeut
erty3456
Poate avea legatura cu ganglionii inflamati. Otita furunculoasa este cauzata de un stafilococ.
0
07-12-2011, ora 11:25
DanielaMicky
Nu este medic/terapeut
DanielaMicky
am facut niste investigatii si se pare ca rinichii ar fi problema deasemenea mi-au gasit niste formatiuni granuloase pe ficat si pancreas insa nu prea am inteles cat de grave sunt acestea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: