Noduli la san

29-07-2009
cococ
Nu este medic/terapeut
cococ
am o intrebare in legatura cu nodulii la sani...
4 comentarii
0
29-07-2009, ora 13:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Care e intrebarea?
0
29-07-2009, ora 13:25
cococ
Nu este medic/terapeut
cococ
Acum o luna si ceva, am descoperit ca am 1 nodul la san, am fost la 2 medici, fiecare cu pareri diferite, singura concluzie...nu am unu ci 4:(, mi s-au dat niste picaturi si o crema, mi s-a explicat ca is formati pe baza de stres si sa nu imi fac griji, singura mea problema, si ceea ce am uitat sa intreb este daca mai am voie sa iau anticonceptionale.De siguranta ptr noduli eu am renuntat la ele, dar nu ma simt in largul meu stiind ca nu le iau. Deci? pot sa continui cu ele sau..renunt de tot? ce ma sfatuiti?????
0
29-07-2009, ora 13:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Din cate stiu eu, aceste pilule contraceptive sunt interzise in astfel de cazuri, pt ca ele contin hormoni si poti risca sa iti mai apara si alti noduli, fie ei chiar si de stres!Mai bine foloseste alta metoda contraceptiva, cum ar fi prezervativul!!
0
29-07-2009, ora 14:54
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
nu mai lua anticonceptionale daca ai uitat sa ceri sfatul medicului ptr ca iti pot inrautati situatia, mai bine ai folosi prezervativ;
daca totusi vrei sa continui cu ele intreaba dr. ce fel de anticonceptionale ti se potrivesc acum
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •