Nevralgie trigeminala

02-06-2015
alexandru0001
Nu este medic/terapeut
alexandru0001
Buna ziua. Sunt baiat, am 16 ani si azi am aflat ca am nevralgie. De vineri(29 mai 2015) a inceput sa ma doara jumatatea stanga a fetei. Eram la scoala si ma durea ingrozitor. A trebuit sa plec la spital, am luat un tador. Apoi sambata, duminica, luni am stat in casa(crezand ca trebuie sa merg la dentist fiindca ma dureau foarte tare maselele de sus) si am luat nurofen. A functionat pe anumite perioade. Azi nu am fost la scoala. M-am dus la dentis, iar de acolo am fost trimis sa fac o radiografie, apoi m-am intors la dentis. Rezultatul: nevralgie! Cand am ajuns acasa am inceput sa caut pe internet si am aflat ca am nevralgie trigeminala si ca sunt sanse foarte mari sa nu mai scap de ea. Cel putin am aflat repede, in comparatie cu majoritatea cazurilor. Astfel am gasit si acest site. De maine, daca durere tot apare o sa incep sa iau antinevralgic. Ce sfat mi-ati oferi? am facut totul bine? am omis ceva? exista vreo cale care duce la disparita durerii? Oricum o sa va tin la curent si o sa revin pe site sa va spun daca durerea revine.
2 comentarii
0
04-06-2015, ora 20:10
del_c
Nu este medic/terapeut
del_c
Important e sa te duci la doctor. El e singurul care ti poate pune un diagnostic corect si sa te trateze. Stiu ca e aiurea, stai la cozi/pierzi timp, dar macar iti spune cineva care s a ocupat ani de zile cu problema respectiva. Mergi la un neurolog la spitalul floreasca sau universitar. Daca te mai doare, mergi acolo si nu astepta sa devina mai rea durerea!
0
07-06-2015, ora 10:29
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Nevralgia trigeminala in primul rand trebuie diagnosticata.
Se trateaza cu rezultate foarte bune prin mezoterapie locala homeopata.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: