Nevralgie trigeminala

10-09-2009
lexisys
Nu este medic/terapeut
lexisys
Acum o luna jumate am inceput sa am dureri ca un fel de sageti in spatele urechii m-am dus imediat la ORL domnul de acolo mi-a prescris Ketoprofen am luat medicamentele dar inafar de o stare de somnolenta mare lucru nu au facut adica durerea chiar nu a trecut, am fost la doctorita de familie si mi-a prescris antibiotice le-am luat cum mi-a zis timp de 3 zile ca sa vada daca au un efect dar nu mi-a trecut, atunci am fost trimisa din nou la ORL acest doctor mi-a spus ca am nevralgie trigeminala sau cel putin asa a scris pe reteta mi-a scos un dop de ceara format in ureche probabil de la curent si mi-a prescris nurofen forte cu diclofenac am terminat tratmentul prescris de el de 20 de pastile de nurofen dar inafara faptului ca nurofenul imi alina durerea pentru cateva ore nu s-a schimbat nimic dupa ce am terminat tratamentul cu nurofen durerea s-a mutat din spatele urechii la baza gatului iar dupa cateva zile s-a mutat din nou in umarul drept, am uitat sa specific ca durerea s-a manifestat numai pe partea dreapta, in acest moment am ajuns in imposibilitatea de a-mi folosi mana dreapta datorita durerii fiecare miscare declansa durere, am cerut sfatul unui alt doctor si mi-a recomandat un tratament de diclofenac cu midocalm am facut acest tratament timp de 10 zile si am reusit sa scap de aceasta durere timp de o saptamna dar acum doua zile aceasta durere s-a intors dar se localizeaza acum la jumatatea gatului, mentionez ca nu am mai stat in curent de cand a inceput durerea adica de o luna jumate, dar acum durerea este accentuata de orice miscare a partii drepte mana, degete etc. as dori daca se poate un sfat ce as putea face sau unde sa ma duc sa gasesc o solutie.
p.s. cineva mi-a sugerat ca ar putea fi o problema cu amigdalele, cand am fost copil mi s-au extras numai polipi nu si amigdalele
Multumesc
1 comentarii
0
10-09-2009, ora 23:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamne, cum puteti sa luati atatea medicamente fara discernamant numai pt. faptul ca sunt date de doctori ?
4 Tratamente (gresite) diferite cu agravare dupa fiecare tratament !
De la o durere in spatele urechii la o durere in gat si in mana dreapta, degete.
Sa nu-mi spuneti ca vreti sa mergeti la alt medic acum pt. un nou set de medicamente ?????

Pai sfaturile pe care vi le pot da sunt urmatoarele:

1. Sa nu mai luati deloc fara discernamant medicamentele pe va dau doctorii si sa va treziti la realitate cu privire la tratamentele medicamentoase caci nu aduc nimic bun ci numai agraveaza boala

2. Sa nu va mai duceti la doctori caci toti au acelasi medicamante la infinit si nici unul nu intreaba de cauza
bolii

3. Sa va deziintoxofocati corpul de la medicamentele luate pana acum cu ceai de galbenele si de salvie si ceva remedii homeopate (Nux vomica CH30, o granula la 2 zile, se suge), caci simptomele pe care le-ati primit in mana sunt de LA MEDICAMENTELE LUATE !

4. Sa mergeti la un medic homeopat care va poate ajuta sa gasiti cauza si nu va folosi ca cobai uman

5. Sa incepeti sa fiti mai critic cu privire la ingurgitarea medicamentelor chimice care au toate efecte secundare daunatoare. Naivitatea ajuta numai vanzarii de medicamente si nu pacientilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.