Nevralgie sau depresie?

27-08-2010
c.gina35
Nu este medic/terapeut
c.gina35
De 3 ani ma tratez ptr o depresie capatata in urma divortului.In tot acest timp am luat tratament cu pauza de 2 luni...la un an si jumatate.Cred ca acum psihic sunt bine, dar in tot acest timp am avut o durere de dinti si fata care radiaza spre ochi si frunte.Am crezut ca este de la sinuzita dar nu a fost...am schimbat lucrarea dentara crezand ca este de aici problema...nimic..Am fost la un medic neurolog..mi-a spus ca nu este nimic neurologic...recent am fost la 2 medici orl si mi-a dat ca si diagnostic..Sindrom Sluder sau nevralgie de trigemen sau nevralgia Arnold...Medicul de familie mi-a spus ca este posibil sa fie cefalee in ciorchine...Acum stau si ma gandesc ce afectiune am.Medicul de la psihiatrie spune ca poate fi tot depresie dar cu somatizari.Acum nu mai am nici un tratament..doar ketonal zilnic de dimineata ptr ca dimineata ma doare toata fata.Imi doresc sa am un tratament cu efect si rezultate.Nu stiu la ce medic sa mai merg...Va rog frumos un sfat...
3 comentarii
0
27-08-2010, ora 07:01
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
asa gen de neuralgii ( fara cauze infectioase organice locale) reactioneza pozitiv la Acupunctura
0
27-08-2010, ora 11:02
c.gina35
Nu este medic/terapeut
c.gina35
O sa merg la medic sa fac si acupunctura...dar ma intreb care din aceste nevralgii am..ca totusi sunt diferite.
0
27-08-2010, ora 23:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu conteaza denumirea..
nu va ajuta cu nimic informatia medicala.
axativa pe rezultatul pozitiv..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •