Nevralgie de trigemen

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Unde sa ma adresez?
4 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Pentru stabilirea unui tratament trebuie sa te adresezi unui medic neurolog. Succes!
0
21-04-2012, ora 19:18
aly78
Nu este medic/terapeut
aly78
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati: de 2 ani sufar de nevralgie trigemen si nu pot scapa de ea.
Urmez un tratamen de 6luni cu gabaran si de o luna de zile cu carbamazepina combinata cu gabaran.
Dureri ai mai scazut in intensitate dar nu pot scapa de ele(ma doare foarte tare ochiul drept, urechea, maxilarul si se lasa pe gat si mana dreapta).
In gat simt intotdeauna niste junghiuri care coboara spre mana.
Am facut un RMN si la coloana cervicla si este ok.
Nu stiu ce sa mai fac deoarece mi-am dat si fierea peste cap cu atatea medicamente dar de durere nu scap.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat deoarece imi este si rusine de medicul neurolog ca l-am zapacit cu problema mea
Dar nu stiu ce sa mai fac.Am intotdeauna o sensatie de frig in tot corpul si racesc foarte repede.
Cat de complicata este o interventie chirurgicala?
Va multumesc si atept un raspuns.
Cu respect.
0
06-08-2017, ora 20:56
Flowers
Nu este medic/terapeut
Flowers
Ptr aly 78.Buna..Stiu ce traiesti si eu trec prin asemenea momente si am incercat fff multe tratamente.O interventie chirurgicala e dificila dar poate avea rezultate bune..Depinde ce varsta aveti si ce tip de nevralgie de trigemen aveti...Eu cunosc 2 persoane care s au operat si acum regreta deoarece dupa o luna durerile au revenit mai mari si cunosc persoane care dupa operatie sunt bn..daca doriti sa comunicam va las adresa mea de email -----------*

(*modificat de admin)
0
10-03-2018, ora 12:42
Alexandra922
Nu este medic/terapeut
Alexandra922
Stii cumva vreaun medic care face astfel de operatii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: