Neutrofilie si eozinofile scazute!Rog rasp urgent!

30-09-2009
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua acum 13 zile m-a muscat o pisica de pe strada, nu am facut vaccin antirabic nici antitetanos! Pisica a murit acum cateva zile! Am fost la spitalul de boli infectioase unde mi-au spus cu nonsalanta ca nu e cazul sa fac vaccin antitetanos sau antirabic! Am inceput sa ma simt rau la 3 zile de la muscatura : dureri musculare in special la picioare, maini si gat, dureri in gat, stranut, dureri de cap, ameteala, diaree! De atunci am tot umblat pe la medici si binenteles doresc sa fac vaccinul antirabic pana nu se fac 14 zile de la muscatura daca binevoiesc doamnele de la infectioase Arad sa mi-l faca! Asa ceva doar in Romania exista! Mi-am facut ieri si analizele de sange si mi-au iesit neutrofilele 72, 30 % (valori normale 45-70 %), eozinofilele doar 0, 20 % (valori normale 1-3 %) iar RDW 15, 7 % (valori normale 11, 6-14, 8%). Ce poate sa fie? E posibil ca acestea sa arate ca am contactat o infectie de la pisica sau doamne fereste rabie!? Astept cu nerabdare raspunsul d-voastra! Mentionez ca am dus pisica la dr si mi-a zis dr ca sufera de rinotraheita felina infectioasa si clamidioza pulmonara!Teste pt rabie nu i-a facut! Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.