Neurastenie depresiva anxioasa.

05-12-2009
dorelalex
Nu este medic/terapeut
dorelalex
Din 1985 cand am fost diagnosticat cu aceeasta boala, neurastenie depresiva anxioasa si mi s-a dat ca tratament mai multe medicamente insa medicamentul de baza a fost Diazepamul. De atunci din 1985 folosesc diazepam.
Ce am reusit sa fac a fost sa nu maresc doza dar si asa iau de 3 ori pe zi care o jumatate de tableta iar daca am anumite probleme de stres sau alte situatii iau in aceea zi si de 4-5 ori cate o jumatate de diazepam.
In ultima perioada am inceput sa am arsuri in corp care se manifesta ca si cum pe spate sau in zona unde am acele arsuri e ca si cum mi-ar pune cineva un radiator de caldura sau un fier de calcat. Uneori aceste arsuri le am in piept sau in spate sau chiar intreaga partea superioara a corpului, toracele iar alteori am aceste arsuri in membrele inferioare. Am fost internat de 2 ori pentru a descoperii cauza acestor arsuri dar fara succes.
Am si alte afectiuni, alte boli cum ar fi, steatoza hepatica, sindromul Mennre sau Menier, surditate la urechea dreapta care a provenit tot din cauza stresului si a oboselii, atrofierea sistemului locomotor, cardiopatie ischemica dureroasa, tahicardie, discopatie cervo-lombara si altele care nu sunt atat de grave. Am specificat aceste boli pentru a va da seama si poate ca o sa primesc un raspuns legat de aceste arsuri care cred ca tot pe baza neurologica sunt si ce tratament sa folosesc. Din intamplare astazi am citit la prospectul de la medicamentul Lyrica unde specifica faptul ca daca as avea neuropatie ar da astfel de senzatii de arsuri. Mai grav e ca aceste arsuri le simt si la urechea buna, cu care aud si frica de a nu mai auzii ma sperie de aceea am scris atat de multe si mai amanuntit despre bolile mele in speranta ca voi primii un sfat ce sa fac.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.