Neputina de a urina..

08-07-2008
Lord Aihao
Nu este medic/terapeut
Lord Aihao
Buna ziua.Am fost lovit de o veste foarte grava si, chiar si acum scriu mesajul lacrimand.Bunicul meu a fost luat de salvare azi, problema lui e ca deodata nu se mai putea urina.S-a dus la spital i-au bagat fonde sau nu stiu eu bine si tot nu merge cica.Si i-au zis repede ca trebuie sa faca operatie.Acuma toti credem ca e foarte grav si toata familia este cam distrusa.Tata a avut probleme in trecut cu prostata, a fost operat de 2 ori si timp de cativa ani nu a mai avut probleme.Acum iar.Tare mi-e frica sa nu moara.Mai exista sanse? sa vorbim aici despre cazuri asemanatoare.Uneori cred ca viata asta e prea cruda si ca te loveste atunci cand nu crezi...
2 comentarii
0
08-07-2008, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Este vorba de o retentie completa acuta de urina, cel mai des produsa prin adenom periuretral...care prin operatie va permite din nou reluarea mictiunilor normale. Asa ca...gindire pozitiva!
0
08-07-2008, ora 00:00
Lord Aihao
Nu este medic/terapeut
Lord Aihao
Multumesc mult domnule doctor.Dar care este cauza?Si cat de grav este?Ce neregularitati pot interveni? Stiti cumva unde pot afla mai multe despre operatie si cazul asta? Multumesc, o seara buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: lipsa urinarii

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: