Nepotrivire din punct de vedere sexual

21-10-2008
Elena_C
Nu este medic/terapeut
Elena_C
Am o mare problema. Am o prietena de 8 luni de zile si nu o pot satisface cum vreau si implicit nici eu nu sunt satisfacut deoarece ea nu ma suporta in aproape nici o pozitie in afara de cea clasica. Problema e ca am mai avut problema asta cu mai multe partenere. Ce pot face eu sau ce poate face ea pentru a ne putea intelege din punctul acesta de vedere? Exista vreo operatie? Sau orice? In grosime sa zicem ca se acomodeaza destul de repede dar in adancime sub nici o forma nu ma suporta. Ce putem face pentru ca ne iubim mult si nu vrem sa ne despartim din cauza asta...Multumesc anticipat
32 comentarii 12 Înainte ›
0
21-10-2008, ora 07:16
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Stai ca e prea dimineata si n-am inteles bine...ai penisul prea mare(lung)pt vaginul ei?
0
21-10-2008, ora 08:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Citerste raspunsul meu la intrebarea "dureri in timpul actului..." din 17 -x-2008.Am observat ca barbatii inalti prefera femeile mici de statura dar, de multe ori, in aceste cazuri exista o nepotrivire d. p. d. v. sexual.Fii mai atent la alegerea partenerei si apeleaza si la un sexolog.E inutil sa te mutilezi operandu-te.Esti sigur ca ai intalnit iubirea vietii tale de te gandesti deja la o rezolvare chirurgicala a problemei?
0
21-10-2008, ora 08:25
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Pai nu prea stiu cum sa te sfatuiesc dar nu se poate sa nu-ti introduci tot penisul in vaginul ei?
In anumite pozitii ar trebuii sa te suporte.Dar poate are si ea o problema, la un medic a-ti fost.Incercati orice metoda pt a va salva dragostea
1
21-10-2008, ora 10:07
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mda...si eu m-am mirat ca s-a gasit un barbat gata de a-si sacrifica "mandria" lui, pt o femeie.Mi se pare o masura cam radicala, totusi...
0
21-10-2008, ora 10:44
Elena_C
Nu este medic/terapeut
Elena_C
Nu ma refeream la mine cu operatia. Poate pentru ea. Nu vreau eu sa o scurtez. Sa inteleg din raspunsurile voastre ca daca penisul meu e prea lung ea nu poate face nimic? Vaginul unei femei e un organ muscular. Stiu ca se dilata. Dar nu se si adanceste??
0
21-10-2008, ora 12:39
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
MA gandeam eu ca nu vorbeai serios cand am inteles sa-ti tai scula!Adika..stai ca n-am inteles...:de ce ar face ea o modificare si nu tu...???Si, oricum, pana acum n-am mai auzit de operatii de adancire a vaginului.:-?Dar oi fi eu mai inapoiata...
0
21-10-2008, ora 12:55
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Daca s-ar putea face ceva (prin absurd)ar trebuii sa fie nebuna sa se opereze ea.Chiar tu ai spus ca ai avut cu mai multe femei aceeasi problema deci singurul care ar trebuii sa faca ceva esti tu.Repede ai gasit o solutie in operatia ei.Nu se poate sigur asa ceva si sa nu crezi ca e asa o mandrie sa ai penisul mare se vede clar ca poate crea probleme.Ideea este ca poate nu stii cum sa-i dilati vaginul si ti-am mai scris ca mai exista posibilitatea sa nu o introduci toata.Dar asta inseamna ca nu exista placere maxima pt tine, dar ce sa-i faci e singura solutie...sau ti-o tai tu.
0
21-10-2008, ora 13:03
Elena_C
Nu este medic/terapeut
Elena_C
Niciodata nu mam mandrit cu faptul ca penisul meu are dimensiuni peste masura, dar a devenit o problema si pana acum nu mia pasat. Dar cu fata asta imi pasa foarte mult. Daca intradevar nu exista nici o solutie..nu stiu ce sa fac.
0
21-10-2008, ora 13:26
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, a remarcat bine arena, problema o ai tu.Si chiar daca ea ar putea face ceva in sensul asta nu ai nici un drept sa decizi tu pentru ea in asa situatie.Aborda problema altfel.Lasa timpul sa decida. Chiar daca e in detrimentul tau, incearca sa nu o penetrezi in intregime si scopul sa fie doar satisfacerea ei ; la cel mai mic semn de disconfort sau durere din partea ei retragete.Fa ca actul sexual sa fie numai pentru placerea ei.Cu timpul cred ca se va rezolva.Ce varsta are prietena ta?Daca are sub 19 ani si, mai ales, daca nu a mai avut relatii cu nimeni pana la tine, si daca faceti sex doar de cateva luni , trebuie rabdare si intelegere.
0
21-10-2008, ora 13:52
Elena_C
Nu este medic/terapeut
Elena_C
Are 19 ani si a avut destule relatii pana la mine chiar si cu tipi ceva ma inzestrati dar nu ca mine. Am incercat sa nu o penetrez in intregime si tot degeaba. In alta pozitie in afara de cea clasica cu greu spre deloc ma suporta. Mai esi alta problema. Eu termin si un pic mai repede cu ea. Nu stiu exact de ce. Poate pentru ca e prea stramta sau ma excita prea tare. Nu stiu. Dar asta as putea sa o rezolv usor. Dar chiar si asa ce facem sa putem incerca si alte pozitii?
0
21-10-2008, ora 14:29
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
M-a deranjat cand ai spus sa faca ea operatie dar mi-a trecut si iti mai dau cateva sfaturi daca vrei sa asculti.Este destul de excitata cand o penetrezi?Asta e f.important pt ca altfel vaginul nu se dilata.Cu lubrifiant ai incercat?Dar cred cu tarie ca si ea ar fi bine sa faca un eco ceva pt ca daca are anexita sau chisturi sau o infectie, aceste probleme provoaca durere in timpul actului.Luati toate astea in calcul pas cu pas si daca nu este nimic de genul asta, mai asteptati cu timpul poate se va rezolva
0
22-10-2008, ora 18:25
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Doamneeeee, traiesc s-o vad si pe asta ! Un barbat care e suparat ca are scula mare!
Tu n-ai vazut ce postari sunt pe forum? Altii vor s-o lungeasca si tu te vaiti?
Si e normal daca o ai asa mare, ca o doare, cum dracu sa nu doara ca ii ajunge pana in.de se face praf!
More, ma facusi sa rad, crezusi ca e vb de el, s-o scurteze ?
Lasa-ma ca mor, i-auzi el, ca s-o adanceasca ea! Ce- o trebui sa adanceasca, tu stii? K eu ma mir de cand am citit subectul!!
Mai vazusi la berbati asa ceva?
Cred ca bietul baiat e unic in lume!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hai, nu te supara, k ne miram si noi k e de mirat, da vezi, acu pe bune, ca exista pe undeva, cred ca la farmacii un protector - e un cerc pe care il introduci pe penis pana intr-un anumit loc, care il considerati voi ca va convine si puteti face sex, ca asa nu mai intra toata!Am auzit si eu odata intr-o discutie si am tras cu urechea, de asta iti spun dar nu stiu dak este si adevarat.
Doamne, m-am prostit, iarta-ma!
Alisi
0
23-10-2008, ora 06:48
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
de, mai, aliss...ma gandii si eu:"ete un barbat care chiar iubeste!Daca e el gata sa se sacrifice."Si mi-am luat"tzeapa", bineinteles!Nu stiu de ce ma mir.Oricum, comentariile tale sant invioratoare ca intotdeauna:-)).Tu esti bine?Sau vrei sa-ti modifici si tu ceva pe ici-pe colo?=)))
0
23-10-2008, ora 12:34
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal More !
Ce sa mai modific soro, ca mai are un pic si se stafideste de atata pauza!!!!!!!!!!!!!
Te pooooooooop
0
23-10-2008, ora 22:48
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Aoloooooooooooooo!Nu e bine!Nu e bine deloc!!!!!Fa ceva acum, cat se mai poate!Mai ia si tu un concediu...ceva!:-))
0
24-10-2008, ora 09:58
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Unde soro sa ma duc, concediul l-am papat iar cu restul, astept!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! k asteptarea ma caracterizeaza, vai de capul meu !
0
26-10-2008, ora 20:14
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
;))))))))))))))) sunteti bestiale!!!!!!!!!!!alisuk tu lovesti direct la tinta mereu!!poop si pe tine morena!!vad ca dl cu problema a primit destule sfaturi ;) dar am si eu o curiozitate mica:ce marime are penisul lui??!!
0
26-10-2008, ora 20:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
eu nu imi pot reveni din ras ;)) m-am blocat la faza cu adancitul ;)))))))))))))))
0
27-10-2008, ora 07:06
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Jaquelinne...curiozitatea a omorat pisica!(a naibii sa fiu daca stiu de ce se zice asa!Dar poate s-o indura cineva sa-mi spuna si mie...).Cat de mare o are, fie la el, acolo!:-)))
0
27-10-2008, ora 15:34
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
morena, nici eu nu stiu de unde zicala asta dar pe bune ca m-a facut curioasa rau!!cat de mare poate fi??oare poate intra in cartea recordurilor?! ;)))))))))))))
0
27-10-2008, ora 15:54
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
sal fetele!
O fi de vreo 25- 30 asa, oare? Si groasa oara cat o avea !
Mi-e rau !!!!!!!!
Nici o adancire n-o fi pe masura lui!
Asteptam sa ne spuna cat o are Jakie, c n-a mai dat nici un semn saracu!!!!!!
Pup pe voi,
Aliss
0
27-10-2008, ora 19:43
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
toate ca toate dar sa ne scuipam in san si sa facem matanii ca nu am dat peste asa ceva ;))))))))))) ca nu e bine nici asa ;)))))))
pupic Alisuk
0
28-10-2008, ora 07:58
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Dupa cum spuneam...fie la el, acolo!:-)))
Si pt ca tot v-am "prins" pe amandoua aici sa va dau o veste:fetelor.peste vreo 8 luni o sa am un bebelush mic!Sant fericita!Poop pe voi!
0
28-10-2008, ora 17:53
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal! La toti !
More, Sa=ti traiasca si sa te bucuri de el, poate o fi baiat ca sa faci pereche. Voi ce ati vrea?
Oricum ce-o fi sa fie sanatos si mamica lui la fel. La vara, gata, prin iunie ?
Mititelul de el, m-am emotionat si ma simt vinovata cand aud o viitoare mamica fericita, pt k am cateva chiuretaje la activ si de fiecare mi-a parut rau dar nu mai puteam sa-i tin, dupa o luna aveam avort spontan.Eu am vrut 3 copii dintotdeauna dar Dzeu mi-a dat 2, asta e !
Si sa revin, pt k astfel de discutii ma deprima, asupra subiectului.
Jakie, ma scuip in san dar as fi curioasa macar s-o vad, tu nu ?
Si vezi ca berbatul n-a mai zis si el nimic? S-o fi speriat de discutiile nostre, oare?
Va pup si sper ca dumnealui sa mai dea un semn de viata sa vedem si noi ce-a mai facut cu "subectul""!
PS pt Jakie ( vezi ca la ultimul mesaj al meu cred ca nu m-am exprimat bine, sa nu intelegi ca asteptam de la tine, ci de la saracu baiat, sper ca ti-ai dat seama!!!)
Va pup,
Aliss
0
29-10-2008, ora 08:27
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
morena D-zeu sa aiba grija de voi sa fiti sanatosi sa va cresteti copilasul.sa va traiasca, si sa va bucurati de el.
ali39-daca ti-a dat 2 copii inseamna ca asa a fost sa fie.bucura-te de ei si nu te mai simti vinovata pt ca nu a fost alegerea ta.In sufletul tau a ramas fiecare dintre ei.
0
29-10-2008, ora 09:55
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Dragelor...multumesc mult de urari!Nici nu ma asteptam la mai putin din partea voastra!Sa traiti si voi alaturi de cei dragi., ca-n vorba romaneasca:"toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!"Va pup pe toate!
0
29-10-2008, ora 10:56
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
oooooooooo felicitari morena!!!!!!!!!!sa fie sanatos mititelul si sa va bucurati de el sau de ea ;) puiuta ta a aflat?sunt curioasa ce spune ;)) Alisuk si eu am mustrari de constiinta de numai pot ;( eram prea mica atunci cand m-am casatorit si nu constientizam mai nimic, dar sincer dupa ce am nascut-o pe fetita mea niciodata nu voi mai apela la asemenea lucruri pacatoase ;( sper sa ma ierte Dumnezeu...
Alisuk mi-am dat seama ca nu era pt mine mesajul ;)) Ce sa fac?Sa o vad?Doamne fereste!!!Vrei sa o visez noaptea!!!!!!!Dar m-as uita un pic cu coada ochiului ;))))))))) asa...ca sa nu mor proasta ;))))))))
Va pup fetele si inca o data FELICITARI MORENA!!!
0
29-10-2008, ora 19:43
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Multumesc si tie, Jaquelinne!Alexei i-am zis azi, ca a fost la tara si n-am vrut sa-i dau vestea prin telefon...Initial a facut ochii mari si m-a intrebat:"acum..?"(ca eu i-am zis ca o sa mai facem un bebe):-))Si cand i-am explicat ca o sa mai dureze sa mai creasca in burtica, mi-a ridicat bluza sa vada burtica..:-)).Ce sa vada, ca la o luna cat am, momentan se vad doar shuncile!=)))Va pupam si ne mai "vedem"!
0
30-10-2008, ora 18:35
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Sal la fete!
Draga Arena, mersi pt cuvintele tale, asa e, sunt toti la mine in suflet( dak o fi asa cum zice preotul ma asteapta toti pe lumea aialalta) dar ce sa fac acum! Te pup !
Fetele doua, Jakie si More & company va pup cu mult drag si va doresc toate cele bune.
Pana luni nu mai vb pt k sunt plecata si acolo nu am net.
La toate, salutarile mele!
Aliss
0
31-10-2008, ora 17:49
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
mititica de ea, cred ca isi doreste tare mult un fratior sau o surioara!!pitica mea a zis ca nu mai vrea ;)) e geloasa ;))
Alisuk ai plecat sa te recreezi?Sa te distrezi si pt noi!!noi nu plecam la drum foarte lung din cauza ca pitica mea are rau de masina si mai mult ne chinium pe drum ;(
va pup pe toate si pe cei ce sunt pe drum ;))
Adaugă un comentariu / răspuns
32 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fanteziile sexuale normale versus fanteziile atipice (studiu)
  • Cum modifică suplimentele cu testosteron comportamentul sexual al bărbaților?
  • Stilul de viață afectează activitatea sexuală la femeile de vârstă mijlocie
  • O nouă perspectivă a comportamentului sexual la vârsta a treia
  •