Nepasarea doctorilor Timisoreni si despre boala mea

09-05-2011
valentin85
Nu este medic/terapeut
valentin85
Buna,
Ca sa nu va plictisesc cu intreaga poveste va spun doar ca am apelat pana in prezent la 2 medici urlogi si 3 medici dermato-venerologi care prin nepasarea si neputinta lor nu au reusit sai dea de cap problemei de care sufar. Peste tot am fost tratat cu superficialitate ca si cand as fi fost un caine. In mai putin de 5 min iesieam afara din cabinete cu reteta in mana si cu bani dati dar fara rezultat la finalul tratamentului - diagnostic uretrita.
Sper ca cineva care citeste acest post si s-a intalnit cu problema ce o voi descrie in randurile de mai jos sa ma ajute si pe mine. Nu mai ce sa fac si la cine sa mai apelez.
Descriere problemei : La inceputul lunii octombrie am observat o secretie incolora apoasa plus usturimi la urinare. Ca urmare a vizitelor la diversi doctori am urmat tratament cu zanocin, azitrox, vitamina E - fara rezultat.
Incepand cu luna decembrie secretia a devenit albicioasa iar dimineata cand ma trezeam observam ca varful penisului este inflamat ( acolo unde se termina uretra ). Mentionez ca mi-am facut 4 seturi de analize : lama, urocultura, spermocultura si de fiecare data au iesit doar leucocite. Cred ca la ultimul set au iesit si levuri.
Mai apoi am luat un tratament de 10 zile cu doxiciclina - rezultate imbucuratoare pe parcursul tratamentului doar ca la maxim 7 zile dupa terminarea tratamentului au aparut vechile manifestari.
Ultimul doctor la care am fost m-a diagnosticat cu balanita mixta. Din nou tratament cu doxiciclina + spalari de 2 ori pe zi cu bicarbonat. Vreau sa va spun ca a trecut o luna de zile de la terminarea tratamentului cu doxiciclina cand au aparut din nou secretiile albicioase si usturimile. Tin sa precizez ca in tot acest timp m-am spalat doar cu bicarbonat dar inflamatia si roseata din varful penisului persista.
Va multumesc anticipat pentru eventualul ajutor. Sanatate multa !!
3 comentarii
0
10-05-2011, ora 09:25
cristinabv
Nu este medic/terapeut
cristinabv
cati ani ai?nu ai si alte simptome?n-ai slabit?ti-e foame, sete, pofta de dulce? sau altceva?
0
10-05-2011, ora 14:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sanatate si
incearca si la Arad...nu-i departe.

O zi buna.
0
10-05-2011, ora 20:44
valentin85
Nu este medic/terapeut
valentin85
Am 25 de ani si nu prezint alte simptome care m-ar putea duce cu gandul la vreo boala anume. Totusi din cate am citit si din cate m-am documentat aceasta boala pare a fi balanita care se manifesta si cu secretii uretrale.
Mai exista leac pentru boala asta sau voi ajunge la pensie cu ea :) ?,

Apropo de medici din Arad - nu prea am auzit multe laude la adresa lor, mergand din cabinet in cabinet am avut ocazia sa cunosc persoane din Arad venite la Timisoara in cautarea rezolvarii problemelor deoarece medici de acolo au fost neputinciosi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.