Nelamurire extrasistole!!!

11-06-2012
fcerc
Nu este medic/terapeut
fcerc
Buna ziua!
In urma cu aprox. 2-3 luni am inceput sa ma extrasistole ventriculare pe fondul unei viroze respiratorii, transpiratii, etc.
Viroza a trecut dar extrasistolele au ramas, apar aproape intotdeaunu la efort minim, chiar si daca urc 2 etaje...
Am fost la cardio, am facut o monitorizare Holter 24 ore si au iesit 49 extrasistole ventriculare simple. Aproape toate sunt la efort, am incercat sa fac un pic de miscare ca sa iasa la holetr. Dna dr a zis ca nu e o problema, dar eu vad ca scrie pe raportul holter ceva de supradenivelare ST de 1mm in CH1 si CH3 timp de 9ore respectiv 13 ore din cele 24 ore monitorizate, iar supradenivelarea max. e de 1, 85mm in CH3. Nu a aparut subdenivelare ST, la ecografie cordul e normal. Poate reprezenta o problema ischemica?
Mentionez ca de aprox. 8 ani obosesc usor la efort, mai ales la urcat dealuri, etaje dar am si o nevroza anxioasa de aproape 14 ani cu tot felul de manifestari ciudate(ameteli, amorteli, imbalonari, dureri musculare, frica si diverse fobii, etc).
Rog un raspuns referitor la situatia mea.
Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.