Nelamurire

27-08-2012
raciudaniel
Nu este medic/terapeut
raciudaniel
Buna ziua. Cand m-am trezit astazi dimineata am scuipat si am observat o sputa maronie, un maro inchis. Ideea este ca totul se leaga si cu un gust urat in gura. Foarte ciudat, chiar de nedescris...ceva intre amar si acru. Tin sa mentionez ca la inceputul lunii am fost tratat cu enterocolita trenanta postantibioterapie. Aveam ca simptome: spasme, gust rau in gura (cam acelasi care inca persista), greata, dureri abdominale, diaree excesiva, inapetenta. Precizez ca inca mai am diaree usoara. Simt si o raguseala usoara, in special dimineata, iar cand respir adanc, ma incearca si o tuse scurta si neinsemnata. Nasul cateodata se infunda si simt cum inghit o secretie. Greata inca ma deranjeaza, dar e ceva ciudat, pentra ca nu vine din stomac, e ca si cum mi-as baga degetul pe gat, e ceva parca iminent. Ciudat este ca si in aceste stari de greata pot sa mananc fara prea multe greutati. Analize am facut saptamana trecuta, in afara unor amibe intestinale au iesit in limite normale (vsh, fibrinogen, hlg). Sunr un pic speriat pentru ca am fost si la medicul de familie si mi-a zis sa ma linistesc, ptr ca analizele sunt bune, am fost si la un cabinet particular, unde mi-au fost prescrise epirax si controloc pentru gustul si sputa colorata si greata asta sacaitoare.
1 comentarii
0
27-08-2012, ora 12:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. trebuie un consult la stomatolog ( infectiile dentare si gindivale.. dau asa ceva)
2 un consult la ORL si unul la Gastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.