Neidentificat

10-07-2008
Dismus
Nu este medic/terapeut
Dismus
Buna. Deja de trei ani de zile am niste simptome. S-a inceput totul cu o mincarime a pielei, care persista si acuma insa initial a fost mai insuportabila. Ulterior, peste jumatate de an, am observat o crestere a sesibilitatii pielei si a scaderei rezistentei la dureri. Au inceput sa-mi apara cosuri adinci si in regiuni unde nu-mi aparusera pina atunci (In interiorul gambei, pe antebrat si pe brat, pe coaste, burta si in nemijlogita apropiere de organul genital). Mincarimea se acutizeaza sub apa fierbinte (anume in locul unde exista contact cu apa). Am inceput sa urmez citevai tratamente cu doi medici dermatolog timp de jumatate de an dar mi s-au parut cam zadarnice si nu am mai continuat, pentru in acest rastimp ei doar imi incercau reactia organismului meu la anumite preparate. Am facut tratament de alergie (citeva), de la scabie si altele citeva pe care mi le-a propus medicul. Intr-ucit mincarimea persista atita timp ma gindesc ca e ceva cronic. Vreau sa va cer un sfat. Poate reusiti cumva sa ma diagnosticati dupa simptomele descrise. ma intreb inca daca nu pot fi cauzate aceste simptome de o disfunctie hormonala, pentru ca pielea mi s-a facut sensibila ca la o fata.:) Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.