Negi genitali?!

04-03-2010
Lizanya
Nu este medic/terapeut
Lizanya
In urma cu o saptamana prietenul meu a descoperit pe penis un fel de negi, 2 la numar si inca doi mai mici pe scrot. Pe penis sunt exact ca niste alunite proemintente, de culoare rosiatica.Ideea e ca inainte de a ii descoperi am avut contact sexual. Daca intradevar sunt negi genitali, vreau sa stiu daca se pot trata definitiv si daca si eu as fi putut fi infectata aceasta boala.
3 comentarii
0
20-03-2010, ora 17:41
boldiele
Nu este medic/terapeut
boldiele
salut, vreau sa-ti spun ca nu pot fi tratati definitiv, e vorba de HPV.citeste in google si vei itelege despre ce e vorba.
0
19-04-2011, ora 17:04
Erick
Nu este medic/terapeut
Erick
vreau si eu un id de mess sa discut cu cineva inainte de a merge la medic...multumesc
0
21-05-2011, ora 23:52
alonzo29
Nu este medic/terapeut
alonzo29
Buna seara! Am si eu o problema mai personala.Am 18 ani si sunt virgin iar pe penis de cativa ani am Puncte Fordyce.De ceva timp un astfel de punct s-a inflamat si a inceput sa semene cu un neg si ma doare la atingere...din cate am citit pe internet negii genitali sunt declansati de virusul HPV dar acesta se ia numai cu transmitere sexuala iar eu fiind virgin nu am avut cum sa il iau...la doctor nu am fost inca fiindca am o oarecare jena dar vreau sa merg si nu stiu la ce fel de doctor sa merg, la dermatolog sau la dermato-venerica.Rog un medic de pe acest site sa imi raspuna va rog tare mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Neg pe deget - cauze, tratament, sfaturi utile
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Condilomatoza genitală
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •