Nas productiv, muci galbeni si verzi de 2 luni

25-10-2010
claudiaana
Nu este medic/terapeut
claudiaana
Buna ziua,

Va supun atentiei un subiect care pe mine m-a blocat. Copilului meu, 3 ani si jumatate, ii curge nasul de aproape 2 luni, cand alb transparent, cand galbeni verzui. I-am facut aerosoli, tratament cu Cedax - 10 zile, la 2 zile dupa terminare au aprut iar. Nu stiu ce sa-i mai fac. Merge la gradinita 2 saptamani din 4. Doctorita mi-a spus sa-l tin acasa. Dar nu am cum si pe dealta parte el este extrem de vioi, nu are alte manifestari de raceala.

Ce sfaturi imi dati? Poate v-ati mai intalnit cu aceasta problema.
1 comentarii
0
10-03-2011, ora 14:35
sfechissimona
Nu este medic/terapeut
sfechissimona
si eu am o fetita de 2 ani si 5 luni si ii curge nasul incontinuu de vreun an.sincer nu mai stiu ce sa fac.am fost la vreo 4 ORL-isti si mi au zis ca are polipi si pana va mai creste tot asa va fi cu nasul.nu cred ca este un raspuns atat de incurajator deoarece la cati muci are as putea sa deschid o fabrica.va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat ca ne am saturat, mai ales ca nici nu prea se odihneste noaptea(nici ea si nici noi) deoarece nu poate sufle cum trebuie.
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rinoreea cronică - cum oprești secrețiile nazale?
  • Mucii galbeni: semnalează o infecție?
  • De ce îți curge nasul des (și nu ești răcit) - și sfaturi pentru mucoși
  • Îmi curge apă din nas
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •