Nas infundat, din nou operatie... recomandari, sfaturi

07-05-2008
nitudanielu
Nu este medic/terapeut
nitudanielu
De mai multi ani am probleme cu nasul.In anul 1998 dupa o receala si inhalari repetate de produse petroliere mi-am pierdut mirosul si gustul.Uneori acestea reveneau dar pentru o scurta perioada de timp si foarte estompate.Am urmat un tratament dar fara rezutate.Acum doi ani, dupa un consult am fost operat de polipi si au urmat trei sesiuni de punctii.A urmat o perioada relativ buna in ceea ce priveste respiratia dar simtul mirosului si al gustului nu au revenit.Dupa polipoza am constatat ca am devenit foarte sensibil la factorii meteo:o zi mai rece sau un vint mai puternic imi dau dureri de frunte si nas.Inutil sa mentionez ca daca inainte uneori mai simteam miros sau gust in ultima vreme nu am mai simtit nimic.Mi s-a spus ca polipii se refac in timp-ar fi o posibila explicatie a problemei nasului infundat-si ca trebuie sa fac din nou operatie.Experienta de acum doi ani nu a fost prea placuta si de aceea ezit sa merg din nou la medic.Un sfat util sau recomandarea unei clinici performante mi-ar fi de folos
3 comentarii
0
07-05-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
polipoza nazala...este posibil... nu mai ai polipii? pai nu ai ce operatie sa mai faci! nu mirosti deloc?
0
07-05-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
mirosi#
0
07-05-2008, ora 00:00
nitudanielu
Nu este medic/terapeut
nitudanielu
Intr-adevar nu am miros deloc.Dupa polipoza, la un nou consult, medicul a spus ca a mai coborit un polip si ca ar trebui o noua operatie pe care nu am mai facut-o.Am fost intrebat daca mi-a revenit mirosul si dupa raspunsul meu negativ mi-a spus"trebuie sa mergi la Govora" dar bineinteles ca nu am fost.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: