Nas infundat, respiratie ingreunata si uneori ameteli

27-08-2013
Cosmancho
Nu este medic/terapeut
Cosmancho
Buna seara.De 3 saptamani nu pot respira corect.Mi se infunda mereu o nara si mi se ingreuneaza respiratia si ceva ameteli cateodata.Atunci cand incerc sa trag aer mai puternic in piept nara scoate un sunet de nas infundat.Cateodata nara infundata se desfunda dar se infunda cealalta nara ceea ce mi se pare aiurea si inconfortabil.Am zile in care pot respira corect.Vreau sa mentionez chiar daca banuiesc ca nu are nici-o legatura cu nasul ca la varsta de 14-15 ani am avut tahicardie+fibrilatie atriala+aritmie si am fost tratat facand ablatie de 2 ori.Si vreau sa mai mentionez ca am scuipat de vreo 2-3 ori bucati de mucozitati intarite(scuze daca v-am provocat greata).
Ce credeti ca as putea avea?.
2 comentarii
0
28-08-2013, ora 13:49
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Consultati un medic ORL pentru a vedea care este cauza infundarii nasului. Sanatate!
0
25-02-2014, ora 17:10
Xanthippa
Nu este medic/terapeut
Xanthippa
Ce fel de ablatie ai facut? A mucoasei nazale, a cornetelor? Daca da, sa nu o mai faci si pe a treia, caci poti da in rinita atrofica sau hipotrofica, daca nu cumva ai si facut deja!

Poti badijona narile cu Unguent cu Propolis, de la APIMEDICA (APIFARM), SI POTI FACE SI AEROSOLI CU PROPOLIS, tot de acolo. Exista aparat de aerosoli, poti face si acasa. E bun si Bepanthenul, din acela pt. eritem fesier la copii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.