Nas infundat, ameteala, dificultate in respiratie si durere in piept

16-12-2007
Ramonne
Nu este medic/terapeut
Ramonne
Buna ziua, problema mea a aparut in luna septembrie a acestui an si inca nu am primit un tratament care realmente sa ma ajute.
Simptomele sunt: usoara durere in piept, tuse cu expectoratie si fara, nas infundat si durere in frunte si lateral tampla si ameteala aproape continua, intepaturi in zona pieptului si spate.
Pana acum m-a vazut un medic pneumoftiziolog care dupa mai multe incercari de tratament mi-a pus diagnostucul de astm. Mentionez ca testele "de respiratie" au iesit normale, iar pe radiografia pulmonara se vedeau cateva "puncte". Wheezing-ul din piept il am de cativa ani de cand am avut o pneumonie interstitiala. In prezent fac tratament cu seretide, respir ceva mai bine dar durerea din piept inca exista.
Legat de aceasta problema (sau nu..) am mai tot timpul nasul infundat si o ameteala aproape permanenta. Exista o oarecare durere in frunte si tampla si senzatia de "strans de gat".
Credeti ca ar trebui sa ma vada si un medic ORL sau sa mai cer "parerea" si a unui alt medic pneumo?
Va multumesc.
1 comentarii
0
16-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
durerile de frunte, nasul infundat si secretiile..pot fi din cauza unei sinuzite. E bine sa faceti o radiografie SAF. si sa mergeti la ORL.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.